dikiş makinesi pedalı hız ayarı

30-40 yıllık teknoloji tamir edilmesin diye tasarlanmış kırılan kömür nasıl gözüküyor? sabit pota basan şey nasıl gözüküyor? fotolarda gözükmüyor muhtemelen çinko karbon pillerin kömürleri işini görür büyük boy pilin ki mesela.

Geçici olarak bir yerden temin edip
deneyebilirsiniz.
30-40 yıllık teknoloji tamir edilmesin diye tasarlanmış kırılan kömür nasıl gözüküyor? sabit pota basan şey nasıl gözüküyor? fotolarda gözükmüyor muhtemelen çinko karbon pillerin kömürleri işini görür büyük boy pilin ki mesela.
kırılan kömür kalem ucu gibi ikisi de kırılmış. iki ayrı uç arkasında yay var yay ile basıyor. ben onu iptal ettim zaten yani pilin kömürü ile de çözülmez heralde artık. Dediğiniz gibi eski bir pedal ama çok güzel çalışan bir pedaldı. Almanyadan gelmişti bu dikiş makinesi. Aynı pedalın içine uygun bir dimmer yerleştirebilir miyim acaba diye düşünüyorum. Ama oraya sığacak ve basıp çekme hareketine uyabilecek bir dimmer bulmalıyım kendime göre modifiye etmeliyim.

o sarı parça ile siyah parçaya temas edecek şekilde kalem pilin kömürünü pedalın ona hareket veren kısmına adepte et çalışır bence.
yada sürgülü tipte pot uydur 5 k olabilir.

o sarı parça ile siyah parçaya temas edecek şekilde kalem pilin kömürünü pedalın ona hareket veren kısmına adepte et çalışır bence.
yada sürgülü tipte pot uydur 5 k olabilir.
pil kömürü için bitmiş pil veya dolu pil fark eer mi? Dediğiniz gibi sürgülü tip pot benim de aklıma geldi. O pottan bulsam direk kendi orijinal devresine mi lehimliyeceğim yoksa yeni dimmer devresi yapmam lazım?

pil kömürü için bitmiş pil veya dolu pil fark eer mi? Dediğiniz gibi sürgülü tip pot benim de aklıma geldi. O pottan bulsam direk kendi orijinal devresine mi lehimliyeceğim yoksa yeni dimmer devresi yapmam lazım?
boş pil olursa daha iyi olur çekince gelir o siyah kısmın direncini ölçtün mü? sürgülü pot alırsan yeni devreye gerek yok potu tuttur kontrol ucu veuygun ucu bağla yeter.

boş pil olursa daha iyi olur çekince gelir o siyah kısmın direncini ölçtün mü? sürgülü pot alırsan yeni devreye gerek yok potu tuttur kontrol ucu veuygun ucu bağla yeter.
siyah kısım da hiç bir oynama yok hocam. Sarı kısım da bir takım değerler geliyor ama sabitlenmiyor. Yani ölçüm olumsuz malesef. Yeni devreye gerek yoksa sürgülü pot bir şekilde uyarlanabilir heralde değil mi? Sürgülü pot alırken dikkat etmemiz gereken bir şey var mı?

siyah kısmı yumuşak kurşun kalemle tararsan ve perçinler biz ile kibarca tek çakarsan değer sabitleşir belki.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri