dikiş kaynak makinası

elektrik

Üye
krom için dikiş kaynak makinası imalatı için makina parametreleri ( trafo gücü, çıkış degerleri vs) ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dikiş kaynak makinaları diğer adıyla direnç kaynak makinaları ,punta kaynak makinaları diye adlandırılır. sizin sormuuş olduğunuz sorunun tam olararak cevabını vermek içinde kaynak yapmak istediğiniz malzemenin uzunluğu ne kadardır. En düşük 120KVA trafo gücü seçilir.Eğer küçük bir parçanın kaynağını yapacaksanız 60KVa çıkış voltajı 10V olan bir trafo yeterli.punta kaynak trafolarının sekonder gerilimleri ise DC ile kaynak yapan makinalarda 6-7 volt kadardır Ac ile kaynak yapan makinalarda da 10-15 Volt kadardır. Ayrıca size tavsiyem müşteriyi düşünerek makinayı difaze değilde 3 fazlı yapmanızdır.Böylelikle müşterinin ileride yaşayacağı kompanzasyon sorunlarınada biraz olsun çözüm getirilmiş olunur. kolay gelsin

ben dikil kaynak makinesi otomasyonu yaptım ve şimdi statik jenaratör tasarlıyorum.bu konuda yardımcı olabilirim...

********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bu kaynak makinelerinin trafoları hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz çalışma prensibi yada normal trafolara göre ne farkları var kendimiz bir kaynak makinesi yapmak istesek normal trafo sargılarında ne gibi değişiklikler yapmalıyız

benim elimde bu trafolardan var.5 kademeli oluyor genelde .30kv.giriş 560 v 100-500 amper giriş...... çıkış 5-15 vac 4200 amper aralıklarında.yaptığım dikiş kaynak makineleinde statik jenaratör ile bunları sürüyorum...

Merhaba Arkadaşlar,
Benimde elimde 2.dünya savaşından kalma dikiş kaynağı makinası var.Çok güçlü bir makina.Bana fazla geliyor.Güneş Enerjisi üretiminde kullanabileceğim daha basit bir makina ile takas yapmak isterim.

Arkadaşlar elimizde bir punata kaynak var ancak yeni olmasına karşılık yetkisiz ustalar bilmeden karıştırmış bağlantılarında değişiklik yapmışlar şimdi düzeltmemiz lazım elinde ayrıntılı bağlantı şeması olan varsa yardım ederlerse sevinirim. Özellik olarak iki faz bir nötr bağlantısı ve bir faz bir nötr bağlantısı var ikisinden birini tercih ediyoruz iki faz bir faz dönüşüm klemensi var 5 kademeli kaynak çeneleri su soğutmalı kaynak süresi zaman ayarlı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri