devir daim pompası kumandası hakkında

Bence dd pompasına ole bır sıstem yapmana gerek yok calıstırdıgın sıstem her ne ıse buhar kazanı yada kombı onların ıcınde kendı termostatları mevcut d d pompası sıstem calıstıktan kısa bır sure sonra devreye alınır ve sıstem calıstıgı surece dd pompasıda calısır yanı ekstra bır termostata gerek yok ama yok genede yapacam dıyorsan butun tehlıkelerı goze alıyorsan yanı havaya ucmak gıbı dd pompasının kontaktorunun a1 ucuna gelen kumanda fazını termostat gırısıne ondan sonrada termostat cıkısından a1 ucuna gelmen yeterlı olacaktır yanı kontaktorun bobın ucuna gelen fazı termostat uzerınden tamamlıyacan kumanda sıstemı bu sekılde olur not : Denemenı tavsıye etmıyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam arkadaşlar en kesin ve sorunsuz ve makul fiyatla PT100 termokulp sıcaklık ölçüm sensörü ve bunun bağlandığı herhangi bir sıcaklık kontrol cihazı (örneğin enda üniversal kontrol cihazı) gibi cihaz ile istediğin şekilde ayarlayabilirsin. Kumanda devresine bağlayacaksın. istediğin sıcaklıkta ddmotor çalışır istediğin sıcaklıkta durur. ekstra çıkışlarıyla başka devreleride kontrol edebilirsin.

bunun dışında diğer alt ve üst seviye ayarlı tip termostat kontakları üzerinden de direk motor kumanda devresine bağlayabilirsin. anlatmaya çalıştığın kadarıyla senin kazanın mevcut durumuna göre zaten çalışıp durmasını yapıyor yani alev modunu ayarlıyor .sen sadece kazan suyunu devirdaimi kazandan bağımsız olarak konrtol etmek istiyorsun,yani kazanın çalışma prensibine dokunmayacaksan devreye direk termostat bağlamanda bir sakınca yok.
devreyi hangi tip kazanda nerede kullanacağını veya sistemini projesini gönderirsen, daha sağlıklı yardımcı olabilirim.

devir daim olduğunda kazan suyu soğumaya başlar ve bir süre sonra alev moduna geçer kazan ısınınca durur. bu arada devir daimin ulaştırdığı mekandaki ortam ısınınca,orada ısıya ihtiyaç kalmayınca maotda duracağı için kazan soğumayacak ve kazan max.ayarlı ısıya ulaştığında alev modunu kapayacak.taki devirdaim çalışana kadar.

En basiti al bi termostat eline moturmu neyi kontrol edeceksen kontaktörün bobin uclarının faz baladığın noktasına seri bağla burada düşüncemi çalışsın yükselincemi onuda termostatın kontaklarından ayarla normalde açık normalde kapalı ve ortak uçvar genel olarak satılan modellerde

Devradayim pompalarına okuyucular takılmaz[temostat-mikro prosıs-ısı roleleri vs) takılacaksa ısı mekezine takılır devradayim 24 saat sürekli çalışması gerekir

Sirkilasyon pompa sına termostat koyulması tehlikeli olabilir diye düşünüyorum termostat bozulduğunda pompa devreye girmez ve kazan buhara kalkar patlama tehlikesi oluşa bilir. Pompaların bazen 1 tanesi çalışır diğeri yedek olur. bazen ikiside çalışır. 1tane si bozulduğunda diğeri arıza fark edilene kadar sistemi besler. Termostat fan üflemeli kazanlar da istenilen sıcaklık değerine ulaşıldığında fanı devreden çıkarır bu amaçla kullanılan termostat la karşılaşmadım

sadece senin istediğin zaman çalışıp duracaksa devrenin kumanda kısmına bir pako ile paralel bağlarsan olur.

bak arkadasım ben senı anladım kısacası termostatın cıkış fazını panodakı kumanda fazına bagla bu kadar basıt

- - - Updated - - -

bak arkadasım ben senı anladım kısacası termostatın cıkış fazını panodakı kumanda fazına bagla bu kadar basıt

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri