DEMİRDÖKÜM TERMOSİFON ARIZA

Kemalali

Üye
Selamın aleyküm Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum. Termosifon suyu ısıtıyor 10dk sonra su soğumaya başlıyor ve akan su da azalıyor. Ekranına baktığım zaman lejyoner oluşumunu engelleme göstergesinin yandığını gördüm(kullanım kılavuzundan öğrendim)bu lejyoner önleme ne anlama geliyor. O gösterge sürekli yanıyor. Şalteri kapayıp açana kadar gitmiyor. Lütfen yardımcı olun bana adam akıllı banyoya giremez olduk. 10 dkya çıkmaya çalışıyoruz çünkü biliyoruz soğuyacak. MODEL TİTANYUM
Görselleri ekledim
IMG_20171214_224622.jpg
IMG_20171214_224827.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Lejyoner hastalığı diye aratın bilgi edinirsiniz pişman olmazsınız.

şimdi baktım. yani bunu önlemiş mi oluyor alet. nasıl anlıyorki bu lejyoner bakterisinin varlığını. kafam iyice karıştı. çok tehlikeli bir hastalıkmış. aletin böyle yapması iyi bişey mi :(

Lejyoner hastaligi akcigerlere yerlesen ve olumcul olan bir hastaliktir. Genelde durgun sularda yasayan bir hastalik. Bu dus başlıkları musluk uclari gibi noktalarda ureyebilen bir tur.

Peki cihazla olan alakasi nedir dersek bu hastalik yapan canli 85 °C de oluyor. Bu nedenle bu tur cihazlara haftada bir kez bu sicakliga cikmasi icin programlaniyor.

Ama sizin arizaniz isinma degil soguma. Bu ikisiyle alakali degil diye dusunuyorum. Sorun enerji kesip verince duzelmesi programsal gibi gorunuyor.

Cihazdan hic gormedim ekranmi var ? Su soguduunda ekranın resmini cekip atarmisiniz bakalim

Lejyoner hastaligi akcigerlere yerlesen ve olumcul olan bir hastaliktir. Genelde durgun sularda yasayan bir hastalik. Bu dus başlıkları musluk uclari gibi noktalarda ureyebilen bir tur.

Peki cihazla olan alakasi nedir dersek bu hastalik yapan canli 85 °C de oluyor. Bu nedenle bu tur cihazlara haftada bir kez bu sicakliga cikmasi icin programlaniyor.

Ama sizin arizaniz isinma degil soguma. Bu ikisiyle alakali degil diye dusunuyorum. Sorun enerji kesip verince duzelmesi programsal gibi gorunuyor.

Cihazdan hic gormedim ekranmi var ? Su soguduunda ekranın resmini cekip atarmisiniz bakalim
Teşekkürler cevap için Evet ekranlı cihaz. Bu şekilde şuan normal. Ama dediğim gibi soğuduktan sonra bakınca ekrana eco yazan yerin üstünde bir simge çıkıyor ilk attığım mesajda daire içine aldığım gibi(kullanım klavuzu) ve sürekli yanıyor kapatıp açana kadar. Dediğiniz gibi ayda 1 kere cihaz bu moda alıyormuş lejyoner önlemek için ama bizimki sürekli yapmaya başladı.

Ekli dosyalar

• IMG_20171215_180939.jpg
    IMG_20171215_180939.jpg
    177.2 KB · Görüntüleme: 7
Lejyoner ozelligi devreye girince normalde 85 dereceye cikmali.

Cihaz duruyor ve soguyor ise sahsi fikrim karti arizali olabilir. Programsal oldugunu dusunuyorum.

Garantisi var ise surec baslatin derim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri