Delta Plc Programı

DELTA nın SS serisinde böyle bir özellik olmadığından bunu yazmak istedim. genelde herkes ucuz olduğu için SS serisini tercih ediyor. Bu özellliği bilmeyen DELTA kullanıcılarına bilgi vermek istedim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hoktay ' Alıntı:
dediğiniz doğru. simulasyon değil bu. online moduyla tabiki izleyebiliyorsunuz. ama panellerdeki gibi cihaz yanında olmadan simulasyon özelliği bir çok plc de yok.
birde Delta PLCde SA, SX ve SV serilerinde online modda iken, çalışan PLCyi stop ettirmeden programında değişiklik yapabiliryorsunuz. bu özelliği çok güzel.

SYN. hoktay bu online modda iken nasıl bir değişiklik yapıyorsunuz. bunu biraz daha açabilirmisiniz
benim bildiğim deltanın hangi plc serisinde olursa olsun online modda data değiştirme dışında hangi komutu değiştirmeye çalışırsanız çalışın plc online moddan çıkar değişikliği ondan sonra yapabilirsiniz
Bundan sonra da değişikliği yaptıktan sonra plc ye yükleme yapmadan o değişiklik aktif olmaz

önce plc ile "online mode" a geçin.
online mode butonunun hemen sağında "online edit mode" butonu vardır.
onu tıkladıktan sonra değiştirmek istediğiniz yerleri değiştirin.
sonra "online edit mode" butonunun sağındaki "send changes" butonu ile yaptığınız değişiklikleri plc ye gönderin.

not: plc nin şifresini açmadan değişiklikleri göndermeye izin vermez.

2.10 versiyonunda varmış:)) bende yılların verdiği alışkanlıkla 2.08 kullanıyordum.Teşekkürler sn hoktay
Ögrenmenin yaşı yokmuş.+pop

Delta kullanan arkadaşlar; WPLSoft yeni sürümü yayınlandı;

Asıl dikkati çeken ise, artık plc olmadan da similasyon yapılabiliniyor olması. :D

WPL 2.11 ile hazırladığınız programların simulasyon modunda iken step by step yani adım adım çalışabildiğinide eklemek isterim. Böylece programın hangi satırda ne iş yaptığınıda takip edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

kardeş ben similatörü çalıştıramadım.programı yazıp derliyorum simuletöre tıklıyorum hiç bir aktivite yok ya senden ricam nasıl yapıldığını yazarmısın
:) :)

sbkeskinli ' Alıntı:
kardeş ben similatörü çalıştıramadım.programı yazıp derliyorum simuletöre tıklıyorum hiç bir aktivite yok ya senden ricam nasıl yapıldığını yazarmısın
:) :)

bu işlemden sonra "online edit" butonunu tıklaman yeterli.

- Programınızı yazıp "compiler" (CTRL+F9) menüsünden derleyin.
- Derleme sonrası araç çubuğundan simulatör butonuna basıp aktive edin.

Bundan sonrası adı üstünde simulasyon,

- Programınızı PLC'ye yükler gibi yükleyin.
- Programı RUN edin.
- Online olun.

Hepsi bu...
Artık otobüste bile program yazılır :)

Kolay Gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye