Delta PLC 14SS2 Modbus Master

Arkadaşlar merhaba,

Delta PLC 14SS modelini Modbus haberleşmede Master cihaz olarak kullanabilir miyim. Bir kaç Slave cihazdan bilgi almam lazım. Eğer kullanılabilir ise örnek yada bir döküman paylaşabilir misiniz? Teknik destek için FARK firmasını aradım fakat Delta ile anlaşmasını bitirmiş destek vermedi. Delta Türkiye ofisi bilgilerini bulamıyorum bilen var ise paylaşabilir mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Dvd içinden bunu buldum işine yarar sanırım.

Ekli dosyalar

• PLC LINK.rar
    5.7 MB · Görüntüleme: 253
Kadir beyin verdiği dökümanlar 2 plc haberleşmesi için uygun değildir sadece plc ile inverter haberleşmesine uygun olabilir.

Öncelikle haberleştireceğiniz cihazların hepsi deltamı onu belirtseydiniz daha kolay olurdu.

Size Delta PLC için çeşitli haberleşme örnekleri ekliyorum işinize yarar umarım.

Bu örneği bizzat ben yaptım çalışıyor içerisinde gerekli açıklamalar mevcuttur = 1SV-1SS2-3VFD Haberleşme.zip

Ekli dosyalar

• 2 SS PLC Hab.zip
    8.6 KB · Görüntüleme: 141
  • DELTA Ürünleri Haberleşme Örnekleri.zip
    256.9 KB · Görüntüleme: 144
  • Modbus TCP-IP Master ve 2 Slave Giriş Çıkış Kontrolü.zip
    30.9 KB · Görüntüleme: 123
  • 1SV-1SS2-3VFD Haberleşme.zip
    6.6 MB · Görüntüleme: 257
Son düzenleme:
Dvd içinden bunu buldum işine yarar sanırım.
Çok teşekkür ederim

Kadir beyin verdiği dökümanlar 2 plc haberleşmesi için uygun değildir sadece plc ile inverter haberleşmesine uygun olabilir.

Öncelikle haberleştireceğiniz cihazların hepsi deltamı onu belirtseydiniz daha kolay olurdu.

Size Delta PLC için çeşitli haberleşme örnekleri ekliyorum işinize yarar umarım.

Bu örneği bizzat ben yaptım çalışıyor içerisinde gerekli açıklamalar mevcuttur = 1SV-1SS2-3VFD Haberleşme.zip
Çok teşekkür ederim. PLC ile modbus üzerinden sahadaki sensörlerden saniyede 1 değer almamız lazımdı. Çözdük gibi program bitince ben de yüklerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar,
Başlık altında epeydir mesaj yazılmamış. Ama araştırdığım konu ile alakalı olarak bu başlığı buldum. Konu ile alakalı çok bilgili değilim, plc işlerine yeni başladım sayılır.
Delta Plc ile Frecon marka motor sürücüsünü MODBUS ile haberleştirip, sürücüyü plc ile kontrol etmem gerekiyor.
Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
Bunun için hangi programlara ve dokümanlara ihtiyacım var (WPLSoft 2.42 kurdum)
Yukarıda paylaşılan örnekleri indirip inceledim. Paylaşım yapanlara teşekkür ederim.
Elinde başka benzer örnekler olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
Başlık altında epeydir mesaj yazılmamış. Ama araştırdığım konu ile alakalı olarak bu başlığı buldum. Konu ile alakalı çok bilgili değilim, plc işlerine yeni başladım sayılır.
Delta Plc ile Frecon marka motor sürücüsünü MODBUS ile haberleştirip, sürücüyü plc ile kontrol etmem gerekiyor.
Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
Bunun için hangi programlara ve dokümanlara ihtiyacım var (WPLSoft 2.42 kurdum)
Yukarıda paylaşılan örnekleri indirip inceledim. Paylaşım yapanlara teşekkür ederim.
Elinde başka benzer örnekler olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim
Şimdiden teşekkürler.
Bu video size yardımcı olur umarım

herkese merhaba, delta dop serisi hmi ss2 plc ve vfd tipi sürücüyü modbus üzerinden haberleştirmek istiyorum. Fakat hmi ekranın tek bir seri portu var o yüzden sürücü ve plc ye aynı çıkıştan bağlantı yaptım. enerji verdiğim zaman haberleşme hatası alıyorum. muhtemel tahminim hmi ekran ve plc de master cihaz olarak göründüğü için haberleşme yapamıyorum. yoksa modbus komutunu kaldırıp sürücüyü elle kontrol edip deneme yaptığım zaman sorun olmuyor. plc ve ekran haberleşiyor. bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri