delta c2000 asırı yuk cekıyor ne yapabılırım

eren051

Üye
oncelıkle saygıdeger ustalarım ıyı geceler

12 a c2000 serısı delta ınverter 12 amperı gecıyo ve hataya dusuyor cıhaz

motor etıket egerlerını gırdım
43 hz de 12.30 amper cekıyor
frekansı yukselttıgımızde akım dusuyor fakat orgu makınesı 43 hz calısmak zorunda
yuk secenegını agır yuk yaptım
baska hangı parametreyı ayarlayabılırım
dokumanlar hepsı ıngılızce cıkamadım ısın ıcınden

yardımlarınız ıcın tesekkurler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar öncelikle neden c2000 tercih ettiğini herhalde biliyorum gibi,örgü makinası demişsin bu tip makinalarda plc destekli invertör kullanman gerekiyor sanırım yaptığın komutları normal invertörler çözemez en azından denediler sürücü firmaları :pama çözümü plc yle halledeceğimi söylediler ama çinli bir sürücü firması bunun için bir invertör geliştirmişler markada verecek olursak HOLİP .neyse adamlar çözmüş bizimkilerde plc ekle diyorlar.

secılmıs sonradan ustam sabah vardıyasında ayarlamıs sonradan aklıma geldı ınverterın cıkıs voltajı dusuk olabılır dıye dusundum sabah gelsın ogrenırım nasıl yaptıgını fakat aklıma voltaj takıldı tork etkı edermı amperde ustam

secılmıs sonradan ustam sabah vardıyasında ayarlamıs sonradan aklıma geldı ınverterın cıkıs voltajı dusuk olabılır dıye dusundum sabah gelsın ogrenırım nasıl yaptıgını fakat aklıma voltaj takıldı tork etkı edermı amperde ustam
Motor gücünüzü alabilirmiyiz ?

Sürücünüzün maksimum akımı 12 A ve sizin motor akım değeriniz 13 A ise burada yanlış bir sürücü seçimi söz konusu ; sürücü değeri bir ya da bir kaç kademe üst değerden seçilmesi gerekirken ( aslında hangi sürücü ile hangi güçteki motora yolverilebilir bu kataloglarda bellidir ) bir alt değerden seçilmiş ; ayrıca 43 hz frekansda motorun oluşturduğu tork büyük ihtimal motorunuzun yükü yenmesine yetmiyor ki motor aşırı akıma gidiyor ; sürücünüzün tam seri kodunu alabilirsek biraz incelemek istiyorum kataloğunu.....

Son düzenleme:
Sürücünüzün maksimum akımı 12 A ve sizin motor akım değeriniz 13 A ise burada yanlış bir sürücü seçimi söz konusu ; sürücü değeri bir ya da bir kaç kademe üst değerden seçilmesi gerekirken ( aslında hangi sürücü ile hangi güçteki motora yolverilebilir bu kataloglarda bellidir ) bir alt değerden seçilmiş ; ayrıca 43 hz frekansda motorun oluşturduğu tork büyük ihtimal motorunuzun yükü yenmesine yetmiyor ki motor aşırı akıma gidiyor ; sürücünüzün tam seri kodunu alabilirsek biraz incelemek istiyorum kataloğunu.....

delta c2000 vfd-cx cıhazın kodu 12 amperlık
dun ben arızasına gıttım 12.30 a cekıyordu
sabah ustam ayarlamıs sonradan aklıma geldı benımde
cıkıs voltajı dusuk olabılırmı kı dıe bazen ondanda amperde fark yaratabılıyor

ben genelde mıtsubıshı ınverter taktım oncekı ıs yerımde f700 serısı takardım dalgıc motorlara amperden sıkıntı yasadıgımda ıse cıkıs voltajını gırıs le aynı yapardım 55 kw bı cıhazda 5 10 amper fark yapıyordu
sanırım bundada boyle durum varsa onu yapmısta olabılır
frekans yukselınce akım dusuyordu cıhazda
tork ayarları amperde fark yaratırmı acaba ustam

Sürücünün tam kataloğunu bugün inceleyeceğim ; eğer aşırı akım açma sınıfları seçilebiliyorsa burada mod değiştirmek soruna belki bir çözüm olabilir ama sürücü akımının üstünde bir akım çekmesi sorun tabiiki ; bu akımı sürekli çekiyorsa açma eğrisine göre bir süre sonra illaki açacaktır.

oncelıkle saygıdeger ustalarım ıyı geceler

12 a c2000 serısı delta ınverter 12 amperı gecıyo ve hataya dusuyor cıhaz

motor etıket egerlerını gırdım
43 hz de 12.30 amper cekıyor
frekansı yukselttıgımızde akım dusuyor fakat orgu makınesı 43 hz calısmak zorunda
yuk secenegını agır yuk yaptım
baska hangı parametreyı ayarlayabılırım
dokumanlar hepsı ıngılızce cıkamadım ısın ıcınden

yardımlarınız ıcın tesekkurler.

Kaç çeşit sürücü vardır?
Akım klansmanları nedir?

Siz C sınıfı (Adındaki C ile alakası yok) bir sürücü ile B sınıfı motor sürmeye çalışıyorsunuz.
Misal 250 kw sürücü:
Motor etiketi 460 Amper
C sınıfı 550 Amper
A sınıfı 850 Amper

Şimdi bunların ikiside 250 KW sürücü.
Siz olsanız hangisini alırdınız?
Cevap : Durumunuza uygun olanı...

Kolay gelsin...

Sürücü kataloğunu inceledim 480 küsür sayfa ; detay detay detay :) Aşırı akım modu olarak sadece normal ve heavy modu var ; ayrıca 12 Amperlik bir delta sürücü modeli bulunmuyor ; bu işte bir anormallik var ; ayrıca frekans rampa sürelerinin ( artma ve azalma ) çok kısa seçilmesi sonucu sürücünün aşırı akım hatası vereceğine dair bir bilgi okudum SİEMENS MM serisi sürücü kataloglarında.....
Adsız.jpg Şu da güzel bir not........

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler