Delta 14ss plc step motor kontrolü

firatmlt

Üye
merhaba bir sorum olacak yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
5 adet nema 23 step motor mevcut bunlar sırasıyla;
start butonuna basıldığında 1 motor çalıştığında ileri yönde 90 derece adım atacak
sonra 1 sn sonra 2. motor devreye girecek ileri geri yönde (180 derece) hareket ettikten sonra bir sonraki turu bekleyecek
3. motor devreye girecek ileri hareketi yaptıktan sonra 2 sn bekleyecek ve geri yönde (180 derece) harekeket yapacak
3. motorun beklemesi sırasında 4. motor ileri geri yönde (180 derece) hareket edecek
5. motor her turda 3 sn ileri yönde çalışacak
stop butonuna basıldığında 1. motor 90 derece adımı tamamlamış olması gerekiyor stop butonuna basana kadar bu işlem devam etmesi lazım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Program kısmı step komutlarıyla yapılabilir veya uygun algoritma hazırlanabilir, hmide basit bir şey yapılabilir, ama 14ss de 4 adet hızlı çıkış bulunuyor, ileri geri yapacaksanız da sadece iki adet sürücü - motor bağlayabilirsiniz diye biliyorum, artı bu işin birde donanım kablo bağlama kısmı var, sadece programla bitmiyor yani

merhaba bir sorum olacak yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
5 adet nema 23 step motor mevcut bunlar sırasıyla;
start butonuna basıldığında 1 motor çalıştığında ileri yönde 90 derece adım atacak
sonra 1 sn sonra 2. motor devreye girecek ileri geri yönde (180 derece) hareket ettikten sonra bir sonraki turu bekleyecek
3. motor devreye girecek ileri hareketi yaptıktan sonra 2 sn bekleyecek ve geri yönde (180 derece) harekeket yapacak
3. motorun beklemesi sırasında 4. motor ileri geri yönde (180 derece) hareket edecek
5. motor her turda 3 sn ileri yönde çalışacak
stop butonuna basıldığında 1. motor 90 derece adımı tamamlamış olması gerekiyor stop butonuna basana kadar bu işlem devam etmesi lazım.

Burada hangi konuda yardım istiyorsunuz?
Takıldıüğınız yeride yazmış olsaydınız daha kolay bir çözüm üretebilirdik

Burada hangi konuda yardım istiyorsunuz?
Takıldıüğınız yeride yazmış olsaydınız daha kolay bir çözüm üretebilirdik
Kodlama kısmında takildim yardım edebilirseniz sevinirim. Sırayla çalışması için nasıl çizmem lazım wplsoft ta düzgün kaynak bulamadım. Hep pinomatik üzerine çoğu video anlatımlar. X0 start x1 stop bağladım. Motor 180 derece sağ sol şeklinde silecek motoru gibi git gel yapmasi lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri