Değişik Bir Motor [Çözebileceklerin yardımını bekliyorum]

byserkaan

Üye
S.A. Arkadaşlar Elimde Eski Sony VHS Video oynatıcının içinden çıkmış step motor var. Girişlerini çözemedim 6 tane bi yerde 4 tanede şeritte uç var. Nasıl sürülebileceğini bilen varsa lütfen yardım etsin..

hlrvc.jpg

hlrvu.jpg

Yukarda ki resimde devresinin olduğu yerde birde kendine ait sayıcısı olduğunu gördüm. Bu arada motorun markasıda sony. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sevgili byserkaan arkadaşım evet motorun step motor kendi adıma tahmini söylemek istiyorum flex kabloda 7 tane uç var sanırım yanlış saymadıysam dikkat ettiysen ortadaki uç digerlerinden kalıklık olarak fazla yani ortak uç olmalı.En dogrusu ölçü aletini alıp bobinleri bulmalısın bende probun birtanesini o kalın uca degdir bobinleri bul pcb üzerindeki baglantıda flex kabloya paralel gibi geldi bana ama dedigim gibi ölçü aletiyse ölçmen lazım kesin yorum için umarım yardımcı olmuşumdur .dst

sevgili byserkaan arkadaşım evet motorun step motor kendi adıma tahmini söylemek istiyorum flex kabloda 7 tane uç var sanırım yanlış saymadıysam dikkat ettiysen ortadaki uç digerlerinden kalıklık olarak fazla yani ortak uç olmalı.En dogrusu ölçü aletini alıp bobinleri bulmalısın bende probun birtanesini o kalın uca degdir bobinleri bul pcb üzerindeki baglantıda flex kabloya paralel gibi geldi bana ama dedigim gibi ölçü aletiyse ölçmen lazım kesin yorum için umarım yardımcı olmuşumdur .dst

Teşekkür ederim kardeşim bi deneyeceğim Flexi kablo tahminimce okuyucuyu ilgilendiriyor Bantlı kasedi metal kısım okuyor o kabloda oradaki devreye bağlı bana o lazım değil motoru döndürsem yeterli

anladım söyledigin mantıklı o zaman pinlere yönel bakalım banada bilgi ver merak ettim dogrusu:) dst

Forum istatistikleri

Konular
128,400
Kullanıcılar
450,292
Son üye
resulcelik68

Yeni konular

Geri