Dc sürücü döküman

Arkadaşlar merhaba ac sürücüler ile ilgili kendime yetecek kadar bilgim var ancak DC sürücüler ile ilgili pek bilgim yok onun için DC sürücüler ile ilgili sizde elinizde döküman var ise paylaşabilirmisiniz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aslında genel olarak bilgi arıyorum çalışma prensiplerini ve terimlerini öğrenmek için

Ekte genel bilgi iceren bir dokuman var fakat ingilizce, umarim isinize yarar...

Ekli dosyalar

• dc_drives.pdf
    4.5 MB · Görüntüleme: 363
merhaba aykanat arkadaşım, dc motor sürücülerinin daha ayrıntılı işlendiği bir dökümanın varmı acaba(mesela kontrollü dogrultucular ve kıyıcılarla ilgili)..teşekkürler

Arkadaşlar DC motor sürücüsü ile ilgili bir sorunum var.Yardımcı olursanız sevinirim.
54 KW gücünde bir DC motor var.Makina 1988 model.DC motor çalışmıyor.Sürücü diğer makinadan alınıp sağlamı takıldı.Motor yedeği takıldı.Pilot motor değişti.Ama arıza devam ediyor.Sürücü uyartım gerilimi çıkışı var ama tristörler tetiklenmiyor ve Ana DC çıkışı yok.
Devir kartı değişti ve projeye göre kumanda devresi kontrolü yapıldı.Motor devreye girmiyor.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekürler.

dc sürücünün devreye girmesi için gerekli şeyler uyartım voltajı referans voltajı
birde kumandadan gelen sistemin hazır olduğunu belirten ıkazdır bunları kontrol ediniz

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri