Dc motor sürücü yardım lütfen

askinaslan

Katılımcı Üye
58991

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
buradaki yardım konusu nedir arkadaşım?
özür dilerim. dün bilgisayar kilitlenip kaldı sonra kontrol ettim konu açılmamıştı.

şimdi problem şu bu karttan var bende ve elim bir kaza sonucu arızalandı. üzerinde 16 pinli bir entegre var ve bu entegre sanırım IRFP460 mosfeti sürüyor. ama bu entegrenin üzerini resmen zımparalamışlar okumayalım diye. bu karttan elinde olup entegre kodunu söyleyebilecek bir arkadaşımız var mı? yada hangi entegre buraya uyar tahminde bulunabilirmisiniz. bu 220 v dc motor sürücü bir kart. 4A akıma kadar destekliyor.

Entegre kaç bacaklı? Muhtemelen TL494 olma olasılığı yüksek yada pwm üreten bilinen bir entegre olabilir.

Devre takibi yapabilir misiniz ? Entegrenin 12. bacağı + beslemeye 7. bacak gnd ye mi bağlı?

Ayrıca temel bağlantı şemasında aşağıda görüldüğü üzere 6. bacağında direnç 7. bacağında kondansatör olmalı.

Bu takipleri yapabilirseniz kabaca fikrimiz oluşacak. Buna göre diğer kontrolleri yaparız.

74 serisi entegre olduğunu düşünmüyorum.

20050823b.gif

üzeri silik olduğu için ayakların entegrenin işaretli ucunun sol tarafındaki ilk bacağı 1. bacak olduğunu varsayarak 6, bacakta direnç 7. bacakta değilde 5. bacakta demek istediniz sanırım bozuk bir kondansatör eğrisi okudum. ama 12. bacak bu varsayıma göre boşta.

KArtın entegrenin olduğu yeri alttan ve üstten resimleyebilir misiniz?

Peki yakında bir voltaj regülatörü var görünüyor. Yada düşük voltaj devresi takip edip entegrenin gnd ve + beslemesi hangi bacaklarda bakabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri