dc motor sürücü arızası

medel marka dc sürücü tek haneli displayinde 7 yazıyor firmayı arayıp sordum manası aşırı akım ve faz kaybı hatası diyor.
geçen hafta yine arızalanmış faz kaybı hatası vermişti trafosu yanmıştı arızayı giderdik fakat bugün faz kaybı olmadığına eminim aşırı akım hatası verebilmesi için de motorun en azından start alması gerekmez mi?

yardımcı olursanız sevinirim...

medel marka dc sürücü tek haneli displayinde 7 yazıyor firmayı arayıp sordum manası aşırı akım ve faz kaybı hatası diyor.
geçen hafta yine arızalanmış faz kaybı hatası vermişti trafosu yanmıştı arızayı giderdik fakat bugün faz kaybı olmadığına eminim aşırı akım hatası verebilmesi için de motorun en azından start alması gerekmez mi?

yardımcı olursanız sevinirim...
simdi degerli arkadasim su bilgiyi verirsen sana daha iyi bigi aktarirdim ama simdi siz trafo onarildiktan sonra sistemi devreye aldinizmi acaba vede trafoyu devreye almadan once trafonun yanma sebebini arastirdinizmi
eger sisteme ilk enerji veriyorsaniz bu trafodan sisteme gerilim tasiyan diyot direnc vs elemanlari kontrol etmeniz
yok sistem calisip daha sonra bu ariza meydena gelmisse sistemde gecen seferki darbede az hasar almis olan bir elemanin bozulmasi aklima geliyor.trafo ve civarindaki aktif vede pasif elemanlari kontrol ediniz

trafo onarıldıktan sonra yaklaşık 1 hafta çalıştı makine tekrar arızalandı ve sürücü kartı üzerindeki bütün pasifdevre elemanları kontrol edildi. sadece entegreler kaldı. entegrede olabilirmi sorun acaba...

sevgili kahraman mesut kardeşim sorun entegrelerdende olabilir. bizimde başımıza geldi .yalnız şu an sorun aşırı akımmı faz kaybımı anlayamadım.o sürücüler motor start almadanda aşırı akım hatası gösterir. kendi kullanma katoloğunda öyle yazıyor. motorun belki yine faz kaybı arızasıda olabilir. aynı sorunu yaşadım faz kaybı hatası sürücü verdi.motor bazen çalışıp bazen duruyordu. sorun motorun klemens bağlantısında tek faz bazen temas etmiyordu motor faz kaybı hatası veriyordu.birde motorla sürücü arasınkaki kabloları kontrol et. selam ve dua ile saygılar.

trafo onarıldıktan sonra yaklaşık 1 hafta çalıştı makine tekrar arızalandı ve sürücü kartı üzerindeki bütün pasifdevre elemanları kontrol edildi. sadece entegreler kaldı. entegrede olabilirmi sorun acaba...
evet simdi isimiz dahada kolaylasti simdi entegremizin uzerindeki numaraya bakiyoruz vede datashettini buluyoruz eger ulasamazsaniz yaziniz buraya vede burada belli bacaklarda olmasi gereken sinyaller belirtilmistir.bu sinyalllerin olup olmadigini osilaskop kullanarak test edebilirsiniz vede yoksa entegreyi degistiriniz tabiiki voltajlarin gelip gelmedigini kontrol ediniz

4017 SAYICI PALS ÜRETECİ ENTEGRE ARIZALI OLABİLİR VEYA ENTEGRE çıkışındaki diyotlar açık devre olmuştur en sık karşılaştığım arızalar bunlar benim..

cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler yarın dediklerinizi uygulayacağım allaha emanet olun

cevaplayan tüm arkadaşlara teşekkürler yarın dediklerinizi uygulayacağım allaha emanet olun
arkadasim neticeden bizide haberdar edersen defterimizin bir kiyisina kaydederiz diye dusunuyorum

merhaba arkadaşlar dc sürücü arızası giderildi arızanın sebebi 220nf kondansator

arkadaşlar elimde servosan marka dc motor sürücüsü var start aldıramıyorum. sürücü üzerindeki ledlerin kırmızı olanları sürekli yanıyor motor yerine 2 aadet ampülü seri olarak bağladım. ancak yine çıkış alamadım yardım lütfen

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri