DC mıknatıslı motor. Spir Sayısı, tel çapı ve spir katı sayısı?

gimon

Üye
Arkadaşlar birşey öğrenebilir miyim. Örneğin elimde 12V veya 24V sabit mıknatıslı bir motor var. bu motorun sarım sayısı, tel kalınlığı, akımı belli.Ben bu motora bakarak daha hızlı devirde dönen bir motor sarmak istesem. Bunu nasıl yaparım? Örnekle açıklayayım:

Elimde 12V, 0.65 tel çapı, 12 tırnaklı kollektör, ve spir sayısı her oyuk için 20,
bu motor 2000 d/d dönüyor. Ben bunu 2500 d/d dönmesini istersem. hangi parametrelerle nasıl oynamam gerekir? farzedin 2000d/d dönen motorun milindeki yük ve yeni motorun milindeki yükte aynı olacak. Ve 2500 d/d dönmesini istediğim motorun akımının da çok artmaması gerek. Buna uygun olan en optimum parametre seçimi nasıl yapılır? Bunun formülü falan var mıdır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Gerçekten bu soruma cevap verecek kimse yok mu?

Formülünü bilmiyorum ama sargı tipini değiştir. Yani V yada H tipi sarım dene. EML 2.Sınıf iş veişlem yaprakları kiabından faydalan

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri