Dc-dc voltaj regulatörü 2500w

durum aynen öyle, beyini kandırıp aküleri 11 volt altında çalışmaya zorlayacak, çok zarar verecek ama sanki aküler bu sınıra inmeyecek beyinsel bir sorunda var olabilir, eğer yok akülerin zayıflığındansa lifepoe4 sistem için harcadığım 8000 tlye yazık olmuş diyeceğim.
desulfatör devre yapmıştım, jel aküleri 2 3 kez doldur boşalt yapıp öyle deneyim o zaman, yol uzarsa sorunun akü olduğu netleşir
9a03714558e4334b52ffcb00b0d9b0e0fddaa5b6_original.jpeg

bu ürünün bobin ve mosfet ve soğutma sistemini yükseltsem 80v giriş, alabilirmiyim, mevcut maksimum giriş 60 v şuan, giriş voltaj değerini yükseltmem mümkünmüdür ? girişte 60 v mosfet kullanılmış

Son düzenleme:
durum aynen öyle, beyini kandırıp aküleri 11 volt altında çalışmaya zorlayacak, çok zarar verecek ama sanki aküler bu sınıra inmeyecek beyinsel bir sorunda var olabilir, eğer yok akülerin zayıflığındansa lifepoe4 sistem için harcadığım 8000 tlye yazık olmuş diyeceğim.
desulfatör devre yapmıştım, jel aküleri 2 3 kez doldur boşalt yapıp öyle deneyim o zaman, yol uzarsa sorunun akü olduğu netleşir
Ekli dosyayı görüntüle 85988
bu ürünün bobin ve mosfet ve soğutma sistemini yükseltsem 80v giriş, alabilirmiyim, mevcut maksimum giriş 60 v şuan, giriş voltaj değerini yükseltmem mümkünmüdür ? girişte 60 v mosfet kullanılmış
Ürünün modeli nedir link verirmisiniz?

Serkan bey yükseltmelerle, giriş voltajı çıkarıtılabilirmi sizce.

Bu üst limit.muhtrmelen kart üzerindeki regulator yada pwm kontrolcusunun üst limitidir.

Burada kontrolcunun besleme hattı şeması incelenip arada voltaj regulatoru var ise gerekli düzenlemeler yapılıp revize edilebilir. Anahtarlanan bobin önündeki mosfet de düşük voltajli ise bu mosfet de değişmeli. Çıkış diyotlari ve çıkış kapasitorleride.

Ama çıkışta kompanzasyon varsa kompanzasyon bozulur mu bilmiyorum. Bozulursa cihaz osilasyona girebilir. Sikinti çıkar. Detaylı incelemek lazım.
Internette çok aradım ama daha yüksek voltajlisini goremedim.

Bu üst limit.muhtrmelen kart üzerindeki regulator yada pwm kontrolcusunun üst limitidir.

Burada kontrolcunun besleme hattı şeması incelenip arada voltaj regulatoru var ise gerekli düzenlemeler yapılıp revize edilebilir. Anahtarlanan bobin önündeki mosfet de düşük voltajli ise bu mosfet de değişmeli. Çıkış diyotlari ve çıkış kapasitorleride.

Ama çıkışta kompanzasyon varsa kompanzasyon bozulur mu bilmiyorum. Bozulursa cihaz osilasyona girebilir. Sikinti çıkar. Detaylı incelemek lazım.
Internette çok aradım ama daha yüksek voltajlisini goremedim.
kısacası uzun iş :) bilgilendirme için teşekkür ederim, bu şekilde kalsın en iyisi.
bu arada İstanbuldayım elimde tam sinüs bir inverter var 2000 wattlık, sanırım mosfetlerde sıkıntı var, tamir ettirebileceğim tavsiye edebileceğiniz yer varmı, kargoyla her yere gönderebilirim istanbul şart değil.

Bu devre ile çok uğraştım ustam, bende de 1800watt olanı var, bu arada elinizdeki paylaştığınız resim 1800watt bunun 2500 watt olanı yok diye biliyorum, 1200-1500-1800 watt serisi var, youtube de bir videoda giriş voltajı 160 voltlara kadar çıkarılmıştı, bunun için bazı parçalarda değişiklik yetiyor, birincisi bobin sargısı, diğerleri ise üstteki kapasitör değerleri değişiyor, altta ise bobinin altındaki mosfet ile yanında yan yana olan 2 adet (birisi diot tu sanırım) ve mosfet gerekli şekilde değiştirildiğinde istediğiniz değerleri elde edebiliyorsunuz, çok açıklayıcı modifiye videoları var bununla ilgili, bir araştırın hocam, çok güzel oynamaya açık bir devre ve çok işe yarıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri