DC düşürücü

Merhaba değerli meslektaşlarım 110V Dc voltajı /24V DC ye düşürmem gerekiyor sadece röle bobin uclarını beslemek benim işimi görür bu şekilde 10 adet röle var röle kontak uçlarından yine 110 V geçecek alıcı olarakta korna var .

Merhaba değerli meslektaşlarım 110V Dc voltajı /24V DC ye düşürmem gerekiyor sadece röle bobin uclarını beslemek benim işimi görür bu şekilde 10 adet röle var röle kontak uçlarından yine 110 V geçecek alıcı olarakta korna var .
Rölenin ismi belli ise datasheetini googleda arayıp bul.
Orada bağlayacağın seri direnç değerleri yazar.
Bilinmiyorsa deneme yanılma ile direnç değerini bulacaksın.
Ama uçlar açıkta olmasın.
Uçlarına birisi dokunursa çarpar.

rölenizin dc direncini ölçün örneğin 240 ohm olsun ohm kanununa göre 24 volt dc de 100 mA Akım çeker 110 volt dc den 100 mA Akım geçmesi için 1100 ohm devre direncinizin olması gerekir. 240 ohm röle direnci ise 1100 - 240 = 860 ohm bir dirence ihtiyacınız vardır.

Rölenin ismi belli ise datasheetini googleda arayıp bul.
Orada bağlayacağın seri direnç değerleri yazar.
Bilinmiyorsa deneme yanılma ile direnç değerini bulacaksın.
Ama uçlar açıkta olmasın.
Uçlarına birisi dokunursa çarpar.
Merhabalar , İnternet üzerinden baktığım da 48 V kadar gösteriyor (HUIGANG HRS2-S DC 12V)
Bir çok 220VAC smps adaptör 95VAC - 240VAC
ile çalışır. Bunlardan bir tane edinip direk 110VDC ye
bağlayabilirsiniz.
Merhabalar , 40 adet bu şekilde röle kullanacağım için hepsinin de beslemesi farklı o yüzden hem yer hem de fiyat olarak bana uygun olmayacak gibi ,ilginiz için teşekkür ediyorum .

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri