Dalgıç pompa sürücüsü

IYILMAZ75

Üye
Herkese merhaba; Kendi bünyemizde modifiyesini yaptığımız dalgıç pompaları sürmek üzere sürücü üretimiyle ilgili arayışımız vardır. Elektronikle ilgili çok bilgim yok. Çeşitli elektronik kartlar yapan arkadaşlarla görüştüğümüzde “daha önce yaptım, yine yaparım” diyenlerden her hangi bir sonuç alamadık. Bu tarz kartları yapan /bilen varsa yönlendirme yapmasını rica ediyorum.

Saygılarımla.

Giriş: 120V DC

Giriş akımı: 25-35A

Güç: 750W

Çıkş: 110V AC 3Fazlı

Çıkış akımı: 25-35A

Motor deviri için dimmer konulmalı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ciddi bir proje. Üzerine zaman ayırıp guc elektroniği bilen birinin detaylı çalışması lazım.

İlk prototipin ucuza maal olacağını düşünmüyorum.

Benim bilgim yeterli gelmez. Aklimda bir forumdan isim var ama ilgilenirler mi zamanları varmi sormak lazım. Konuya çağırırım uygun bir zamanda.

Üzerinde çalışmam gerek sayın @paskomya. Bunun için de zamanım yok. Hazırda bir tasarım yok. İlk maliyet çok pahalıya mal olacaktır. Sıfırdan tasarlayıp üretmektense hazırda satılan cihazlardan birini satın almak daha iyi bir fikir bence. Arge masraflarını karşılamamış olursunuz. artsanenerji.comdaki ürünler incelenebilir ya da sorulabilir.

Üzerinde çalışmam gerek sayın @paskomya. Bunun için de zamanım yok. Hazırda bir tasarım yok. İlk maliyet çok pahalıya mal olacaktır. Sıfırdan tasarlayıp üretmektense hazırda satılan cihazlardan birini satın almak daha iyi bir fikir bence. Arge masraflarını karşılamamış olursunuz. artsanenerji.comdaki ürünler incelenebilir ya da sorulabilir.
Sayın bolubeyi; artsanenerji.com firmasıyla görüşmeye başladık.
Tüm cevap verenlere yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

Neden 120 V.DC den çevirmeye ugrasıyorsunuz. Gerçi, sürücü önce dogrultur DC ye çevirir sonra kıyar , doğrar AC ye çevirirde, bu bilgi kafamı karıştırdı.Direkt AC tek faz 220 giriş, 3x 220 volt çıkışlı sürücü kullanıp, çıkış gerilimi, 110 volt ac de set edilse işinizi görmezmi...

Veya, veya, uygun güçde varyak alıp; iki fazı direkt verip, R S fazları, üçüncü fazı da S T arasına baglanmış varyakdan alsanız. Tabi, önce 3 X 110 volt trafo kullanmanız gerekir.

Neden 120 V.DC den çevirmeye ugrasıyorsunuz. Gerçi, sürücü önce dogrultur DC ye çevirir sonra kıyar , doğrar AC ye çevirirde, bu bilgi kafamı karıştırdı.Direkt AC tek faz 220 giriş, 3x 220 volt çıkışlı sürücü kullanıp, çıkış gerilimi, 110 volt ac de set edilse işinizi görmezmi...

Veya, veya, uygun güçde varyak alıp; iki fazı direkt verip, R S fazları, üçüncü fazı da S T arasına baglanmış varyakdan alsanız. Tabi, önce 3 X 110 volt trafo kullanmanız gerekir.
Solar panelden gelen enerjiyi AC ye çevirip dalgıç pompaya veriyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri