Dalgıç Pompa Hazır Pano Arızası

Merhabalar 10 Hp hazır dalgıç panosunda görüntü yoktu ölçü aleti yanımda olmadığı için kontrol kalemi ile baktım sigortada üç faz gösteriyor kontaktör çekmiyor ve ekranda bişey yoktu. Heralde kontaktör arızalı diye düşünürken bir gün sonra panoya enerji geldiğini gördüm. Starta basınca önce su atmaya başladı sonra 3-5 saniye sonra aşırı akım çekip motor bloke olmuş diye bir yazı çıktı. Sonra ki her açmamda 10 saniye süre sayıyor ve aynı şeyi tekrarlıyor kalibrasyon yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20230405_163940.jpg
    IMG_20230405_163940.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 41
Merhabalar 10 Hp hazır dalgıç panosunda görüntü yoktu ölçü aleti yanımda olmadığı için kontrol kalemi ile baktım sigortada üç faz gösteriyor kontaktör çekmiyor ve ekranda bişey yoktu. Heralde kontaktör arızalı diye düşünürken bir gün sonra panoya enerji geldiğini gördüm. Starta basınca önce su atmaya başladı sonra 3-5 saniye sonra aşırı akım çekip motor bloke olmuş diye bir yazı çıktı. Sonra ki her açmamda 10 saniye süre sayıyor ve aynı şeyi tekrarlıyor kalibrasyon yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz

https://www.guvenlifiyat.com/urun/dreambox-ebt-550-1-5-5-hp-380v-dalgic-pompa-dijital-koruma-panosu

https://www.bolbolbul.com/urun/nortek-edt-1500-elektronik-pompa-kumanda-panosu

Motor bloke olmuş ne demek?

Bloke Motor Koruması, Motor Nominal Çalışma Akımının 2 Katına Çıktığında (10 A Çeken Bir Motor Sıkışma Nedeniyle 20 A Çıktığında) Kontrol Ünitesi Motoru Durdurur.
Fonksiyon Şalteri Değişik Uygulamalarda Kullanılabilir.
Seviye Flatörlü, Sıvı Seviye Elektrotlu Sistemlerde Uygulanır .

https://www.dalgicpompaservisi.com/epc-dalgic-pompa-kontrol-panosu.html#:~:text=Bloke Motor Koruması, Motor Nominal,Sıvı Seviye Elektrotlu Sistemlerde Uygulanır.

KISMEN BENZER SAYILIR .

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İçinde baya güzel bir kontrol kartı var ama pano Allaha emanet . Bu kartı rutubetten ve diğer etkilerden korurmu ? Hiç benden öyle bir şey beklemeyin der gibi bir hali var .

benim merak ettiğim klasik devre elemanlarıyla böyle bi pano oluşturulsa maliyet bu elektronik kontrolden fazla mı olur acaba? (termik, gerlim kontrol rolesi falan...)

anlaşılan kullanıcı dostu bi pano olması istenmiş ama problem oluştuğunda yine bi bilene ihtiyaç var 🤔

benim merak ettiğim klasik devre elemanlarıyla böyle bi pano oluşturulsa maliyet bu elektronik kontrolden fazla mı olur acaba? (termik, gerlim kontrol rolesi falan...)

anlaşılan kullanıcı dostu bi pano olması istenmiş ama problem oluştuğunda yine bi bilene ihtiyaç var 🤔
Bence modüler ve parçalı olması sistemin daha avantajlı. Bu kart bozulduğu anda herşey stop . Tamirde olacağı meçhul.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri