Dairemin talep gücünü nasıl hesaplarım?

pumpkin

Üye
16 daireli bir apartmanda oturuyorum. dairemin talep gücünü nasıl hesaplarım?
apartmanın değil kendi dairemin talep gücünü soruyorum

Kullandığın bütün elektrikli aletlerin lambaların vs kaç watt olduğu üzerinde yazar. Yada marka model girerek internette çok rahat bulursun. Tüm değerleri toplarsan w/h cinsinden ne kadar sarfiyatın olduğunu bulabilirsin.
Çok bilgim yok ama mantık olarak böyle olması gerekiyor galiba.
Elektrikçi arkadaşlar çok daha iyi bilgi verebilir

@otohat yönetmeliğe göre bu sonuca ulaştım. Kurulu gücün ilk 8kw'lik kısmının %60'ı ile kalan kısmının %40'ının toplanmasıyla bulunur.

@otohat yönetmeliğe göre bu sonuca ulaştım. Kurulu gücün ilk 8kw'lik kısmının %60'ı ile kalan kısmının %40'ının toplanmasıyla bulunur.
Yazıyı tamamen okuduysanız uygulamada birliktelik olmadığından bahsedilmiş. Siz talep gücünüzü neden öğrenmek istiyorsunuz? Talep gücünüze göre malzeme seçimimi yapacaksınız?

Yazıyı tamamen okuduysanız uygulamada birliktelik olmadığından bahsedilmiş. Siz talep gücünüzü neden öğrenmek istiyorsunuz? Talep gücünüze göre malzeme seçimimi yapacaksınız?
elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, şu an da bi firmanın proje bölümünde çalışıyorum ve proje sorumlusu bana bunu sordu bende araştırma yaptıktan sonra forumada sormak istedim

Elektrık projenizi bulursanız (veya apartmanın elektrık projesi) orada yazar. Veya; her bır lamba, 60 waat, prızleride 300 waat hesaplarsanız toplam gücünüz çıkar, Toplam gücü, dıversıte (kullanım kat sayıs)ı le çarparsan talep gücünde çıkar.

Forum istatistikleri

Konular
128,124
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri