Dahlender 1470/2800 dd motor

darkveyn

Üye
İsletmemizde dahlender motorlar var bir tanesi yandi ve sarima gitti geldi motoru bağladık yuksek amper cekiyor çalışmıyor

Etiketinde 1470 devirde y/y bagli gozukuyor normalde 8a cekmesi gerekirken 30a cekiyor sarimdan sonra

Saran arkadas 1470 devirde sadece dusuk devir klamenslerine enerji verince calistir dedi oyle yaptik calisti fakat 25 yillik makinada y-y bagli olarak calisiyordu kontaktor uzerinden dusuk devir kismina r s t diger yuksek devir kismina yildizlama yapiyor orjinali

Suan sadece dusuk devire r s t verince calisiyor yuksek devire yildizlamayi dahil edince yuksek akim cekiyor

Burda sarimcinin bir hatasi var ama hatayida kabul etmiyor nerede yanlis yapilmis olabilir
@sami inci
@Under Ground
@zeybek

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-27-12-57-21-779_com.google.android.apps.translate.jpg
    Screenshot_2021-04-27-12-57-21-779_com.google.android.apps.translate.jpg
    125 KB · Görüntüleme: 31
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ben çok profesyonel değilim fakat düşüncem tur sayısında hata yapmış olmasıdır. Muhtemelen tur sayısını normalden az sardı. Böylece bobinin direnci düştü ve daha çok akım çekti. Benim düşüncem budur.

Ben çok profesyonel değilim fakat düşüncem tur sayısında hata yapmış olmasıdır. Muhtemelen tur sayısını normalden az sardı. Böylece bobinin direnci düştü ve daha çok akım çekti. Benim düşüncem budur.
Dahlender cift devirli motor y baglamada 8a normal yy baglamada 30a cekmesi bence spirden baska sarimin baglantilari ile ilgili fakat bende tam olarak bilmiyorum y-y dedigimiz olay dusuk devir klamenslerine r s t karsi klamense yildizlama yildizlamayi kaldirinca normal takinca anormal ama motorun orjinal etiketinde dusuk devire y/y baglanti vermis yuksek devire sadece ucgen baglanti vermis

Banada motor icindeki sargi baglantilarinin ters yapilmis ihtimali aklima geliyor

Benim anlayamadigim kısım motorun orjinal etiketinde 2800/1470 =∆/yy yazmasi yani bunu netten araştırıyorum tam tersi yaziyor baska motorlarda dusuk devire ∆ yüksek devire y/y bu isi kavrayamadim

Benim anlayamadigim kısım motorun orjinal etiketinde 2800/1470 =∆/yy yazmasi yani bunu netten araştırıyorum tam tersi yaziyor baska motorlarda dusuk devire ∆ yüksek devire y/y bu isi kavrayamadim

yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sabit güçlü dahlander motorunuzu sarıma göndermişsiniz, bobinajcı sabit torklu dahlander olarak sarıp size teslim etmiş. motor etiketinde her iki devir için tek bi güç verilmişse yüzde doksan sıkıntı bahsettiğim nedendendir.

yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sabit güçlü dahlander motorunuzu sarıma göndermişsiniz, bobinajcı sabit torklu dahlander olarak sarıp size teslim etmiş. motor etiketinde her iki devir için tek bi güç verilmişse yüzde doksan sıkıntı bahsettiğim nedendendir.
Bana diyorki hic bir dahlender dd y/y calismaz yd ise sadece∆ calismaz diye idda ediyor
Motor etiketi ortada bu motorun guc devresi nasil olur sizce

Ekli dosyalar

• IMG_20210428_091120.jpg
    IMG_20210428_091120.jpg
    106.2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Bana diyorki hic bir dahlender dd y/y calismaz yd ise sadece∆ calismaz diye idda ediyor
Motor etiketi ortada bu motorun guc devresi nasil olur sizce

Öyle bi şey yok. Etikette iki güç görünüyor anlaşılan sabit güçlü dahlander değil fakat baglanti aynı. Yüksek devir ucgen, alçak devir Y/Y olacak. İlk fırsatta yardımcı olmaya çalışacağım.

Öyle bi şey yok. Etikette iki güç görünüyor anlaşılan sabit güçlü dahlander değil fakat baglanti aynı. Yüksek devir ucgen, alçak devir Y/Y olacak. İlk fırsatta yardımcı olmaya çalışacağım.
Bana demek istedigi standart dahlender motorlar dusuk devirde ∆
Yuksek devirde y/y benim dedigim gibi sarim sekli olmadigini söylüyor sanki etiketi ben koydum ha diyorum diger makineler bu sekilde calisiyor gel sardigin motora bak diger motorlara bak diyorum ben panodan anlamam pano bilgim sifir gelsemde birsey yapamam diyor hatasini hic bir sekilde kabullenemiyor boyle bir sarim sekli yokmus

Muhtemelen sokerken dikkat etmedi sararkende 1470/2800 hesabina gore kafadan sardi sucu bana atiyor

Bana demek istedigi standart dahlender motorlar dusuk devirde ∆
Yuksek devirde y/y benim dedigim gibi sarim sekli olmadigini söylüyor sanki etiketi ben koydum ha diyorum diger makineler bu sekilde calisiyor gel sardigin motora bak diger motorlara bak diyorum ben panodan anlamam pano bilgim sifir gelsemde birsey yapamam diyor hatasini hic bir sekilde kabullenemiyor boyle bir sarim sekli yokmus

Muhtemelen sokerken dikkat etmedi sararkende 1470/2800 hesabina gore kafadan sardi sucu bana atiyor

Bilmediği dahlander motoru bildiği dahlander gibi sarıp teslim etmiş. Kumanda ve güç devresinde değişiklik yapmadan calistirmsniz pek mümkün değil. Ya bobinajci hatasını düzeltecek ya bobinajcinizi degistircekeksiniz ya da devrenizi motora göre uyarlayacaksaniz.

Devrenizi uyarlayacaksaniz öncelikle motoru boşa alıp disaridan U1-V1-W1 klemens uçlarına uc faz verip düşük hızı onaylayın. Daha sonra da U1-V1-W1klemens uçarını köprüleyip U2-V2-W2 uçlarına uc faz verip yüksek devirde çalıştığını onaylayın.

Son düzenleme:
Bilmediği dahlander motoru bildiği dahlander gibi sarıp teslim etmiş. Kumanda ve güç devresinde değişiklik yapmadan calistirmsniz pek mümkün değil. Ya bobinajci hatasını düzeltecek ya bobinajcinizi degistircekeksiniz ya da devrenizi motora göre uyarlayacaksaniz.

Devrenizi uyarlayacaksaniz öncelikle motoru boşa alıp disaridan U1-V1-W1 klemens uçlarına uc faz verip düşük hızı onaylayın. Daha sonra da U1-V1-W1klemens uçarını köprüleyip U2-V2-W2 uçlarına uc faz verip yüksek devirde çalıştığını onaylayın.
Biz bu dediginiz sekilde calistirdik zaten fakat biz sistem değişikliği yapmak istemiyoruz 2800 deviri iptal ettim 1470 devir calistiriyoruz sadece 2800 e gecmek istesek gecemiyecez suan

Ben hatanin sarimcida oldugunu soyluyorum sarimci israrla bende oldugunu boyle bi calsma mantigi olmadigini soyluyor etiketine bak diyorum sen etikete bakma yuksek devir gostermelik gibi sacma bahaneler soyluyor

Bende ya motoru benim istedigim gibi sar yada sana kurus odeme yaptirmam dedim adamda yaptirma ozaman abi diyor sanirim isi cozemeyecegini anladi

Baska bobinajciya goturdum oda bana orjinal motor getirmedigin surece ben sarsamda yapilan hataya devam ederim diyor cunku sokerken dikkat edilmesi gerektigini soyluyor ozel sarim bir motor diyor

İsin bobinaj kismindan anlamadigim icin dogrumu soyluyor onuda bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,012
Son üye
erenc348

Yeni konular

Geri