super yapilmis

ya arkadaşlar mekatronik, elektronik bide otomasyon bilen herkes bu sistemin aynısından daha ucuza üretebilir abartmayın adamlar argeye çk deli paralar harcıyolar bana da verseler okadar para bende yaparım

Reis oyle ufak işlerden ziyade sistem çzümleri için özel kayanak robotları sunar.İyidirler gazaltı kaynağında ama dediğim gibi özel sistem çözümleri standart iş yapmazlar..

Mottoman robotları inceledim fena değiller ama en büyük handikapı robotun,kaynak makinasının,torç grubunun farklı markalar olup haberleştirilmesidir.Bende 2 adet panasonic robot var.A dan z ye her aksam panasonic olduğu için kaynağı ve robot hızı çok iyi.3 senedir yoğun çalıştırıyoruz ve telefon ile çözdüğümüz 1-2 durum dışında servis ihtiyacı duymadık.Robot hızı konusundada merkaları araştırdım ve genel olarak hep aynı olduklarını gördüm.Mottoman alınabilecek bir robottur,alınamayacak tek marka ise otc robotlardır.Arkadaşımızın fabrikasında 2 adet var ve alındıktan 2 ay sonra robotlar kaçırmaya başladı.Gedikten servis geldi fakat 8 aydır aynı sorun devam ediyor.Bin pişmanlar aldıklarına.

Mottoman robotları inceledim fena değiller ama en büyük handikapı robotun,kaynak makinasının,torç grubunun farklı markalar olup haberleştirilmesidir.Bende 2 adet panasonic robot var.A dan z ye her aksam panasonic olduğu için kaynağı ve robot hızı çok iyi.3 senedir yoğun çalıştırıyoruz ve telefon ile çözdüğümüz 1-2 durum dışında servis ihtiyacı duymadık.Robot hızı konusundada merkaları araştırdım ve genel olarak hep aynı olduklarını gördüm.Mottoman alınabilecek bir robottur,alınamayacak tek marka ise otc robotlardır.Arkadaşımızın fabrikasında 2 adet var ve alındıktan 2 ay sonra robotlar kaçırmaya başladı.Gedikten servis geldi fakat 8 aydır aynı sorun devam ediyor.Bin pişmanlar aldıklarına.
robotun kaynak makinasının ve torchunun fronius yada sks olmasının bir handikap olduğunu düşünmüyorum her iki firmada alanlarında dünyanın en iyilerinden kaliteli olduktan sonra aynı olmuş farklı olmuş bir önemi kalmıyor bir kez bile haberleşmeden kaynaklanan problem görmedim.

otc robotlarla alakalı sanırımki yanlış bilinen birkaç nokta var. robotlarda kaçırma hangi markada olursa olsun belirtilen katalog hassasiyet değerlerinin üzerinde olamaz. çünkü kullanılan servolar ve redüktörlerin oluşturduğu standart sapma bu sonucu doğurmaktadır. belki kaynak uygulamasındaki yanlış torç tercihleri sanki kaçırma varmış sonucu görünümü verebilmektedir. bu robotlar yıllardır. renaultta toyotada toyotetsuda mercedeste vb. ana sanayilerde hatlar düzeyinde çalışmaktadır. sanmamki otc robot yanlış bir tercih olsun. ki robotlar ile kaynak makinelerinin en hızlı haberleştiği markada otc daihendir. sebebi ise kaynak makinesi ve robot kontrolörünün kartlarını üreten firmanın aynı zamanda kart dizgi makineleride üretmesidir. daihen japon pazarına kart dizgi makineleri üreten bir firmadır. bu sebepten elektronik komponentleri fazlaca verimli kullanabilmektedir. sonuçta atom bombasıda çağ değiştiren bir fikirle ortaya çıktı fakat insanların elinde ölümcül bir silaha dönüştü.

konu robot mu kaynak makinesi mi biraz karışmış durumda sanki. Motomanlar bu konuda iyi evet, ama Fronius Synegic ile farklı performans, CMT bambaşka bir performans sergiliyor. Yani olayın özü kaynak makinesi. Yanılıyor myum?

arkadaslar ben motoman robotun teknık servısıyım bana sorarsanız en ıyı kaynak robotu motoman ve fanuc tur daha sonra otc gelır kaynak konusunda jepon robotları cok ıyıdır zaten jeponlar kendı aralarında robot konusunda yarısırlar avrupa robotları kuka abb comau fılan bunlardan 10 sene gerıden gelırler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri