Creative 4+1 ilginç sorun

hella

Üye
merhaba arkadaşlar

creative 4+1 ses sistemim var.1 çıkışdan ses alıyorum,3 çıkışdan ses alamıyorum.bugün biraz daha dikkatlice bakınca çalışmayan 3 çıkışdan ses geldiğini farkettim.fakat çok az ses geliyor.yani 3 çıkışa hoparlör bağlayıp kulağıma yanaştırınca çok az ses geliyor..elektronikçiye götürdüm kartta bi sorun göremedi.üzerindeki parçalardan biri arızalıdır bende yedek parça yok dedi.sizce sorun ne olabilir?

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

hoparlörlere seri bağlı kondansatörleri kontrol edin. bozulmuş olabilir.

kondansatorler board üzerinde mi ?

hoparlör çıkışlarını takip edin her hoparlöre seri bir büyük değerli elektrolitik kondansatör olmalı . pcb üzerinde.

o kadar teknik bilgim yok malesef hocam.eklediğim resimlerde görünüyor mu?

Bu ses sisteminin volume kontrol kablosu takılı mı? Bu el ünitesini görebilir miyim?

Volume kontrol kablosu takılı. Bu arada tv tamircisi transistör arızalıdır demişti .

Bu volume kontrol eklentisi içinde potansiyometre olacak. Eğer sürekli elde kullanıyor iseniz bu potansiyometre bozulmuş yada bacaklarında soğuk lehim olmuş olabilir. Kablosunda temassızlık kırık olabilir. Ölçmek lazım.

Açıkcası sizin götürdüğünüz tv tamircisi çok ilgilenmemiş gibi görünüyor. Evet arızalı olan parça olabilir ama değiştirseymiş onun görevi değilmi işi çözümlemeden bırakmış.

Bu volume kontrol eklentisi içinde potansiyometre olacak. Eğer sürekli elde kullanıyor iseniz bu potansiyometre bozulmuş yada bacaklarında soğuk lehim olmuş olabilir. Kablosunda temassızlık kırık olabilir. Ölçmek lazım.

Açıkcası sizin götürdüğünüz tv tamircisi çok ilgilenmemiş gibi görünüyor. Evet arızalı olan parça olabilir ama değiştirseymiş onun görevi değilmi işi çözümlemeden bırakmış.
Volume kontrol soketinin bacakları bi ara yamulmuştu. Bi arkadaş düzelmişti. Şuan soketi takınca bile en hafif sallantı da ses komple gidiyor. O bacaklar hiç aklıma gelmemişti. Onami yonelsem yada ölcmeden anlasilirmi bilemiyorum.Bizim buralarda tamirciler küçük işlerle pek uğraşmıyorlar. Tamirci başından savdı gibime geldi.

Soketin resmini ekleyin görelim?pinleri sağlam mı?

Belkide anfide sorun yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri