cpm1a şifre korumasını açabilecek prg. var mı?

merhaba arkadaşlar. ufak bir değişiklik yapmak istediğim bir plc uygulamasını şifre ile korumaya almışlar. duyduğuma göre bu şifreyi hızlı bir şekilde 0'dan 9999'a kadar bütün olasılıkları deneyip açan yardımcı bir program varmış. bunu gören, duyan ya da altarnatif çözüm sunacak arkadaşların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadas bir sitede linkini buldum, buraya ekliyorum...

Hayırlı kullanmalar...

Ekli dosyalar

• Automatas_Omron_PLC_Password_Unlocker.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
Rica ederim arkadasım, yaklasık 4-5 sene once 1 kere denemistim bu programı bir isletmenin sıkıntısını cozmek için. Sisteme bir ınput ve 1 output eklenecekti,yurtdısındaki firma sifreyi vermemişti,servis parası 500 dolar civarı birsey istemişlerdi.Bu programla sifreyi kırıp eklemeleri yapmıstım. Birdahada ihtiyacım olmadı.

benımde basıma benzerı bır sıkıntı geldı sayılır ama bu prg sayesınde ısımızı gorduk.calısmalrında basarılar

Birisinin yazmış olduğu programın şifresinin kırılmasının suç olduğunu, ve bunun ispatlandığında cihazın sahibinin ve şifreyi kıranların zan altında kalacağını...

...biliyor muydunuz?

Godomir arkadasım,
Para verip aldıgınız yada özel istek ile yaptırdıgınız bir imalat tezgah ve makinasının elektrik projesinin ve butun controller veyahut programlanabilir butun cihazlarının ( motor surucu-plc-cnc etc... ) işlemi gerçeklestiren firma tarafından size yedeklerinin verilmesi gerekmektedir. Enazından avrupa ulkelerinde bu istek yapılmadan verilmektedir. Bizim ulkemizde bu isleri yapan firmalar zaten genelde sifre koruması kullanmamaktadır,yurtdısından gelen tezgahlarda veyahut alınmıs 2. el tezgahlarda bu sıkıntılar daha cok yasanmaktadır. Sizde bilirsiniz ki turkiyedeki bircok tezgahın yurtdısındaki firması kapanmıstır,firmalara ulasmak bile mumkun olmamaktadır. Ulasılabilenler ise bu tip sifre islemleri icin cok buyuk paralar istemektedir.
,Ben birebir yasadım, 250 000 euro verip aldıgımız bir tezgahın yedeklerini firmadan yaptıgımız anlasma geregi istememize ragmen alamadık. Biz de kendi yedeklerimizi almaya calıstık ama karsımıza sifre cıktı. Bizde kırdık ve yedeklerimizi aldık. Bunun suc olabilecek bir tarafını goremiyorum ...

bende molehıya arkadasıma katılıyorum tamam ortada bır emek var ama ondan onemlısı kendı menfeatlerınız ıcın karsı tarafı madur etmemekde var.buradakı her kez otomasyoncu ve her kez sıfre koyar sahsen ben sehır dısında olupda bır an once gıdemıyceksem ve ordada ımkanları varsa her zaman sıfreyı verırım.

arkadaşlar.bende cpm2a aldım.3,4 omron proğramıylala plc görüyorum bilgisayarımda.durdurup calıştırabiliyorum plc.ama uplaod ve dowlaod edemiyorum.acaba benim plc demi şifre var.the proje is proceted gibi bir şey yazıyor.lütfen cevaplarınızı bekliyorum

arkadaşlar.bende cpm2a aldım.3,4 omron proğramıylala plc görüyorum bilgisayarımda.durdurup calıştırabiliyorum plc.ama uplaod ve dowlaod edemiyorum.acaba benim plc demi şifre var.the proje is proceted gibi bir şey yazıyor.lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Bahsettiğin gibi alarm veriyorsa şifre koruması var.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri