CP1H CPU ile PC den USB bağlantısı sorunu

merhaba arkadaşlar ,
elimde Omron CP1H - X40DT-D V1.1 PLC var. Peripheral de yer alan USB girişine standart Usb kablo ile PC ye bağlantı yapıyorum. PC de Cx-programmer 7.2C yüklü (CX-server V3.0) Usb bağlantısını yapınca XP yeni donanım bulundu diyor ve dökümanda belirtildiği gibi prg files/omron/cx-server/usb/win2000_xp/inf klasörünü hedef gösterip sürücüyü yükle diyorum. ancak uygun yazılım bulunamadığı için donanım yüklenemedi hatası veriyor. PLC üzerinde takılı RS232 portundan PC ile haberleşebiliyor. ancak buraya normalde ekran takılı olacağından eşgüdümlü çalışma yapamıyorum. bu sorunla ilgili cevabı olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
USB kablosu kalitesiz olunca bu tarz problemler yaşanabiliyor...Cx-one 4.24 ü kurup deneyin....ben 4.24 sürümünde usb bağlantısında bu modelle problem yaşamıyorum...çok hızlı bağlanıyor...sizin sürümde driver "2000_xp" şeklinde ama 4.24 de direk "XP"....

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri