Covid-19. haberler, bilgiler...

(aşısızların salgını) yeni trend , yazıklar olsun. kullanabilirliği kanıtlanmış faydası zararı kanıtlanmış çocukluk aşılarıyla bu içinde ne olduğu belli olmayan üretici firmanın bile sorumluluk kabul etmediği aşıyı bir tutmak bu millete hakarettir. geçen yıl aşı yokken vaka sayısı ne idi şimdi vaka sayısı ne bunu neden sormuyorlar sayın bakana.

sadece aşısızlardan istemelerinin bir nedeni; onları aşı yaptırmaya karşı özendirmek, aşısız kalmaktan caydırmak veya aşılanmaya doğru, onları bu testleri aşılılardan düzenli istenmediği için (merakla ve gönüllü yaptıran aşılılardan ayrı olarak) bu yöne doğru yönlendirmek amaçlıdır.
Zorlamanın kibarcasi diyorsunuz yani.

Brezilya ya gidince varyant bir çeşit İngiltere gidince başka bir varyant Hindistan a gidince başka bir varyant oluyor ve her yeni varyant eskisinden daha tehlikeli!
Bir kısım profesorde bu varyantların sebebinin aşılar olduğunu söylüyor. Üstelik bu söylemleri hastalık daha dünyada yok iken genel anlamda yapılmış açıklamalar.

Biontech güvenli aşılar varyantlara neden olmaz aşısızlar nedeni cahil cahil aşı karşıtlığı yapmayın yakında aşı karşıtlarına cezalar yağarsa şaşırmayın.

sonunda aşı zorunlu olursa ne yapıcan? ya aşı yada iş der işveren...

Başka insanları bu kadar düşündüğünüzü bilmiyordum.
Çok humanistsiniz .

* Sizlere aşı programımız başlarken "tünelin ucundaki ışık göründü" demiştim. "Bugün tünelin çıkışı görünüyor" diyebilirim. Son 4 haftada vaka sayılarındaki artışın özellikle aşı olmamış kişilerden kaynaklandığını ifade etmiştim.

* Bugün itibarıyla aktif vakalarımızın yüzde 81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Yani 500 bine yakın olan vakamızın yüzde 81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Hastanede yatan hastaların yüzde 90'ını da aşı olmayanlardır. Vefat eden vatandaşlarımızın yüzde 90'ı ya hiç aşı olmamış ya da aşıları eksik kişilerdir.

kaynak

* Sizlere aşı programımız başlarken "tünelin ucundaki ışık göründü" demiştim. "Bugün tünelin çıkışı görünüyor" diyebilirim. Son 4 haftada vaka sayılarındaki artışın özellikle aşı olmamış kişilerden kaynaklandığını ifade etmiştim.

* Bugün itibarıyla aktif vakalarımızın yüzde 81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Yani 500 bine yakın olan vakamızın yüzde 81'i tam aşılı olmayan kişilerdir. Hastanede yatan hastaların yüzde 90'ını da aşı olmayanlardır. Vefat eden vatandaşlarımızın yüzde 90'ı ya hiç aşı olmamış ya da aşıları eksik kişilerdir.

kaynak
vakalar veya ölümler aşı olmayanlarsa bana söyleyin.
neden geçen sene aynı vakitte vaka ve ölüm sayısı daha az.
geçen sene aşılı az, az vaka azdı.
bu sene aşılı çok, çok vaka var.
buna cevap verin.

Son düzenleme:
Günlük ölüm sayıları yine 300 lere dayandı ama maalesef artık eskisi gibi gündem olmuyor.
Neden çünkü anladılar ki bundan kaçış yok ve olmayacak.
Covid 19 denilen şeyle yaşamasını öğrenmek zorundayız.
Aşı fayda eder etmez gerçekten bilmiyorum ama bu yoğun aşılama döneminde vaka sayılarının bu kadar artması insanı düşündürüyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri