Covid-19. haberler, bilgiler...

Yani ben korkunun insan tabiatında olmayan türetilmiş bir psikolojik kaygı olduğunu sanmıyorum .

Evet, benim fikrim normal şartlarda Korku'nun olmadığı ve olmaması gerektiği yönündedir. Korku bir şekilde türüyor. At'a binmeye Korkan insan var Korkmayan insan var. Korku, bazen kimyasal hormonlar, bazen de ruhsal durumlardan dolayı açığa çıkıyor.
Örnek verdiğiniz Sure Neml 10 ise; orada Allah tarafından Musa Peygambere korkmaması gerektiği ile ilgili de bir öğüdü var!
Önceki yazılar dikkatli okunursa, Korku'nun insan tabiatında çelişkili bir fonksiyon olduğunu anlatmaya çalıştığım anlaşılır.

Bir sosyal test yapalım, bakalım ne sonuç çıkacak. Bugün bim den 15 tane makarna aldım . Ne dersiniz bu konu hakkında? Egoistin önde gideni miyim?
20200320_164247.jpg

Ne güzel :)
Herkes bir şeyler yazmış çok sevindim yani.
Bende diyordum gideyim kontrol kaleminde bir yazı yazayım diye :)
Ancak Konu hakkında konuşmamız yasak :) paniğe yol açacak yazılar yazılmasını da doğru bulmuyorum.
Ama ben yazarsam olay olur :)
Temelli kanaldan beni silerler :)
Bir aylık yasaklama kararınız beni derinden mutlu etmiştir sayın yöneticiler :)
Artık yazmama kararı da aldım. :)
Ya yazsam mı acaba ?
Yok yok hiç gerek yoktur :)

Ne güzel :)
Herkes bir şeyler yazmış çok sevindim yani.
Bende diyordum gideyim kontrol kaleminde bir yazı yazayım diye :)
Ancak Konu hakkında konuşmamız yasak :) paniğe yol açacak yazılar yazılmasını da doğru bulmuyorum.
Ama ben yazarsam olay olur :)
Temelli kanaldan beni silerler :)
Bir aylık yasaklama kararınız beni derinden mutlu etmiştir sayın yöneticiler :)
Artık yazmama kararı da aldım. :)
Ya yazsam mı acaba ?
Yok yok hiç gerek yoktur :)
kontrol kalemi bütün elektrikçilere mal olmuş bir sosyal ortamdır. Bir kişi ya da gruba ait değildir artik . Ben kaç kere kapıdan kovuldum kaç kere pencereden girdim sayısını bilmiyorum . Burası bizim çöplüğümüz .

arkadaşlar günde ortama 150 kamyonun girip çıktığı bir fabrikada çalışıyorum

şöförlere yemekhaneyi kapattık girişte kantar görevlisi fabrikaya gelen söförlerin ateşini ölçüyor ve eline bir broşür veriyor ayrıca personelin kamyoncuların girdiği lavabolara girmesi yasak

fabrikamız tozlu ortam normal zamanda tanesini 3,5tl aldığımız maskeyi 15tl pazarlıkla zor indirmiş satın alma sorumlumuz, herkes ekstra özen gösteriyor ama ne kadar devam eder bilmiyorum eve 10 paket makarna ,2 çuval un alanda var "kıtlıkdamıyız abi abartmayın" diyip ihtiyaçı kadar alanda

küçük bir şehirde olduğumuzdan öğrenci gittiği anda sessizleşiyor ve sakinliyor

ev işi hepten sıkıntılı eve girince elbiseler direk makinaya , ihtiyarların yanına bile gidip hal hatır sormaktan çekiniyor insan

zamanla durumun ne olacağını ve nasıl yol izleyeceğimizi göreceyiz.

arkadaşlar günde ortama 150 kamyonun girip çıktığı bir fabrikada çalışıyorum

şöförlere yemekhaneyi kapattık girişte kantar görevlisi fabrikaya gelen söförlerin ateşini ölçüyor ve eline bir broşür veriyor ayrıca personelin kamyoncuların girdiği lavabolara girmesi yasak

fabrikamız tozlu ortam normal zamanda tanesini 3,5tl aldığımız maskeyi 15tl pazarlıkla zor indirmiş satın alma sorumlumuz, herkes ekstra özen gösteriyor ama ne kadar devam eder bilmiyorum eve 10 paket makarna ,2 çuval un alanda var "kıtlıkdamıyız abi abartmayın" diyip ihtiyaçı kadar alanda

küçük bir şehirde olduğumuzdan öğrenci gittiği anda sessizleşiyor ve sakinliyor

ev işi hepten sıkıntılı eve girince elbiseler direk makinaya , ihtiyarların yanına bile gidip hal hatır sormaktan çekiniyor insan

zamanla durumun ne olacağını ve nasıl yol izleyeceğimizi göreceyiz.
Bugün iki kere markete ve fırına gitmek icin çıktım evden . Tabi suratım da maskeyle . Millet bir rahat bir rahat . Olayın ciddiyetinden bir haber herkez sanki . Bence gerçek hasta ve ölüm rakamları saklanıyorsa derhal açıklansın. Milletin tirsmasi lazım hemde hemen.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri