Control Tecnich, MentorSoft DC motor sürücüleri için PC haberleşme

Arkadaşlar Mentor DC sürücüleri çok gaddar,hassas ve sık sık Bakım gerektirmeyen cihazlardır.Bizde bulunan 96 model makinalarda ana motorlar 22kW DC maşallah hala çalışıyorlar :) 2004 yılında rulmanlarını değiştirip bakımını yaptım üzerindeki kömürler orjinal ve kollektörde aşınma yok buda invertörün düzgün çalışmasından kaynaklanıyor.
Aşağıdaki program ile Tüm parametreleri görebilir ve değiştirebilirsiniz.
PC bağlantı şemasınıda verecektim ama pcde bulamadım en kısa zamanda ekleyeceğim :)

Ekli dosyalar

• msoft224.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 13
Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkadaşım bizde bundan bir tane var merak ettim programı indirdim pc bağlantı şemasınıda verirsen sevinirim kolay gelsin
birde bunun için bi converter gerekiyormu yoksa direk rs 232 den bağlantı yapılıyormu

Hocam sağol peki daha önce kullandınmı kablo çalışıyormu + pop
kılavuzunda haberlşeme portunun rs 485 olduğu yazıyor sanırım ingilizcem pek olmadığında anlamadım
ama aynen yazıyorum
Mentor soft connects to the rs 485 mentor II port by using either a standart 4 wire rs 232 to rs 485 converter
or by fabricating the following lead
bundan sonra senin vermiş olduğun bağlantı verilmiş sanırım rs 232 den rs 485 e converter istiyor direk rs 232 portundan bağlantı yapılmıyor benim anladığım

arkadaslar kablo standar 2 - 2, 3-3 , 5-5 fakat MD29 kullanıyorsan o bıraz farkılı haberlesme kablosu ayrıyrttrn md 29 kartı bu surucuye takarsanız dehset bır programlama kapasıtesıne sahıp olursunuz ve rımot ı-o kullanarak 1024 gırıs cıkıs bahşaya bıulırsınız

Arkadaşlar kablo direk RS232 'den bağlantı içindir.Biz iletişim kurduk kablo çalışıyor,Araya herhangi bir devreye ihtiyacınız yok.Sadece 2 adet RS232 dişi soket ile 3x0,50 special kablo ile işlem tamam :)

iyi çalışmalar.

mentoru nasıl devreye alabilirim nelere dikkat etmeliyim