conti elektra motor

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar motor alman malı eski (üçgende 58 kw 116 amp 735 devir) yıldızda 78 kw 138 amp 1475 devir şuan yıldız bağlı 1475 devirde ancak ben bunu 735 devirde kullanmam için bağlantıyı nasıl yapacağım 6 uç olsa kolay ancak bağlantı kutusunda 9 uc var üstte 3 tane yıldız köprülenmiş ortada 3 tane uç yıldız köprülenmiş alttaki 3 tane boş bu uçlara soft starter bağladım bağlantıyı nasıl değişmeliyimki üçgen 735 devire geçsin aklımdan tüm yıldız köprüleri kaldır sol orta ve sağ uçları dikey üçgen bağlayayım diyorum acaba daha önce deneyimi olan varmı teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motor etiketi okunmuyor faydası olmaz motorda 9 uc var üst 3 yıldız orta 3 yıldız alt 3 üç bosta

Motor etiketi okunmuyor faydası olmaz motorda 9 uc var üst 3 yıldız orta 3 yıldız alt 3 üç bosta
Verdiğim linkteki dökümanı inceleyin , oradan baya istifade edersiniz . Ölçü aleti ile de hangi uç hangisi bulabilirsiniz .

Motorunuz 9 uçlu Dahlender motor olabilir ekteki resimde olduğu gibi bağlayabilirsin,
Düşük devir = Seri Üçgen bağlanır.
R= Z2 ve U1 e bağlanır.
S= X2 ve V1 e bağlanır
T= Y2 ve W1 e bağlanır.

9 uçlu dahlender.PNG

Motorunuz 9 uçlu Dahlender motor olabilir ekteki resimde olduğu gibi bağlayabilirsin,
R= Z2 ve U1 e bağlanır.
S= X2 ve V1 e bağlanır
T= Y2 ve W1 e bağlanır.

Ekli dosyayı görüntüle 41200
Resmi çizen arkadaş herhalde Roma yı yeniden keşfetmiş , altına bir de şerh düşmüş :)

sayın Under Ground ben bir yerleri keşfetmek düşüncesinde değilim elimde olan belgeleri paylaşyorum.
ben buna benzer motorları 1972 yılında vinçlerde kulandık.
romayı keşfetmek sözü bana hırçın birini hatırlattı.teşekür ederim.

R= Z2 ve U1 e bağlanır.
S= X2 ve V1 e bağlanır
T= Y2 ve W1 e bağlanır.

Güç devresi bağlantısı varmı acaba ? birde devir düşürülünce yada artınca motor gücünde değişme oluyormu ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri