0,18 kw gamak motor ve inverter

Bu isin ozeti sudur;
Once invertorun ne urettigine bakilir. 3×380V mu, 3×220V mu?

Sorudaki invertor tek fazli oldugu icin 3×220V uretir.

Sonraki dikkat edecegimiz nokta motor plakasidir. Motor plakasinda hangi voltajda nasil baglanacagi yazar. Genellikle 3×220V ta ucgen baglanti istenir.

bilgi için teşekkürler

yıldız bağlanırsa nolur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Özetlemek gerekirse;
Sürücü çalışma gerilimi;3F,400 V,Motor Gerilimi ;230VD/400VY ise
Motor Bağlantısı Y Yıldız
Sürücü çalışma gerilimi;3F,400 V,Motor Gerilimi ;400VD/690VY ise Motor Bağlantısı D Üçgen
Sürücü çalışma gerilimi;1/3F,230 V,Motor Gerilimi ;230VD/400VY ise Motor Bağlantısı D Üçgen

Bu isin ozeti sudur;

Sonraki dikkat edecegimiz nokta motor plakasidir. Motor plakasinda hangi voltajda nasil baglanacagi yazar. Genellikle 3×220V ta ucgen baglanti istenir.

Aynen katılıyorum bu güne kadar bende bu yöntemle bağladım motor/sürücüleri.Hiç bir problemle karşılaşmadım cebri soğutma dışında tabi.Bu sorunda çok yavaş devirlerde stndart motorlar içi geçerliydi tabi.

Bu isin ozeti sudur;

@malikenes'e tamamen katılıyorum ve ilave etmek istiyorum.

Motorlar öyle rastgele yıldız/veya üçgen bağlanmaz. Motorun üzerinde bir etiket bulunur orada hangi voltajda nasıl bağlanacağı yazar ve ona göre bağlanır. google'da "motor etiketi" yazıp görsellerde aratınca bir çok örnek çıkıyor. bazılarını aşağı ekledim.
Invertor 220v ise etikette 220v'da nasıl bağlanması gerekiyorsa o şekilde eğer 380v ise yine etikette yazan 380v'da naıl bağlanması gerekiyorsa ona göre bağlanır.
etiket son hali açıklamalı.png gamak yazılı etiket2.png mtretiketi.png

arkadaşım ben hep monefaz invertörleri üçgen bağladım sapıtmadı

istersen hız kontrölü temin ettiğin yerlede danışabilirsin
trifaz beslemeli invertörleride üçgen bağlarım ve sıkıntız çalışır

arkadaşların dediği gibi motor etiketine bakarakta bağlaya bilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye