commander sk (acil......)

selimomala

Üye
arkadaşlar projem konusunda bana yardımcı olursanız cok sevinicem projemde S7 200 plc nin girişine potansiyometre bağlayacam sonra plc cıkışını commander sk sürücüsüne bağlıyıcam (burda plc programlanmış olucak) commander cıkışını da üç fazlı motora bağlıyıcam potansiyometre ile oynayarak motorun dönüş hızını azaltıp artırıcam benim asıl yapamadığım şey plc programı diğer bağlantıların nasıl yapıldığını anladım bu işi yapacak plc programını gönderirseniz cok cok mutlu olucam burda plc sadece aracı yoksa bi önemi yok anladığım kadarıyla çünkü ben plc olmadan da direk commanderı motora bağlayıp hızlandırıp yavasşlatma işini yaptım BURDA BEN PLC YE ANALOG GİRİŞ VERİP ANALOG ÇIKIŞ ALMAM LAZIM BU İŞLEVİ GERÇEKLEŞTİRECEK PLC PROGRAMI LAZIM BANA yardımcı olursanız cok sevinicem

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nerde kullancaksın bunu? Neden böyle birşeye ihtiyacın var?

analog inputolan pot bilgini vw ..ata onuda analog output a ata pot arttıkca sk nın da hızı artacaktır.pot un 10 k osun tabiiki

eger skala papmayacaksan direk

AIW------------PQW

gönder pot degeri olduğu gibi analog çıkştan okunur

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,071
Son üye
SERİN MUH

Yeni konular

Geri