CNC'yi Hızlandırmak

freedom33

Üye
Arkadaşlar kendi yaptığım hobby cnc mi hızlandırmak istiyorum,kullandığım kart piyasada 150-200 liraya satılan 4 eksen tb6560 sürücüsü olan kart.Ben sadece yazı yazma amaçlı kullanıyorum,ama 12 karakter,2 satır (2mm yukseklik)olan bir yazıyı bile 40-50 sn de alıyorum,3-5 sn de 12 karakter yazı yazmak için ne yapmam gerekiyor?nasıl bir kart almalıyım?birde mach 3 harici sadece text yazabileceğim basit bir program arıyorum ,yardımcı olursanız sevinirim.saygılar.

proğram yapımcı arkadaşlara ihtiyacım var.kolay gelsin

ben anlamadım:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
üretilen tarım makinalarının üzerine perçinlenen aluminyum palakalar var(50mmX100mm gibi)bu plakaların uzerine 3 veya 4 satır harf rakam karışık bazı bilgiler yazmam gerekiyor,ama buldugum programların hepsınde tek satır yazma imkanı var yada ben bulamadım,ben tek seferde yani 3 satırı yazıp direkt router a göndermek istiyorum,bide yukarıda yazdıgım gibi cnc mi hızlandırmak .

üretilen tarım makinalarının üzerine perçinlenen aluminyum palakalar var(50mmX100mm gibi)bu plakaların uzerine 3 veya 4 satır harf rakam karışık bazı bilgiler yazmam gerekiyor,ama buldugum programların hepsınde tek satır yazma imkanı var yada ben bulamadım,ben tek seferde yani 3 satırı yazıp direkt router a göndermek istiyorum,bide yukarıda yazdıgım gibi cnc mi hızlandırmak .

hızlandırma işlemine gelince o tamamen güç kaynağı ve step motorlarınız ile alakalı, ayarlarınızı ( motor tuning) yazarsanız ona göre değerlendiririz birlikte....

Mehmet bey uğraşınız için tşk ederim,göndermiş olduğunuz resimdeki yazı karakteri benim için fazla bile,yukarıdaki linkte metal bir plaka var ordaki 1 satır kazınmış yazıyı 2 veya 3 satır olarak kazımak istiyorum,tek seferde g kodlarını cıkartıp cnc ye yollamak.Deskengrave benim için çok ideal ve çok basit ama 1 satırdan fazla yazamıyorum sanırım.

Ağaç işleme ve oyma için Rover CNC tezgah için proğram arıyorum.Örneğin MDFveya benzeri ahşap üzerine oyma çiçek resmi gibi

Ağaç işleme ve oyma için Rover CNC tezgah için proğram arıyorum.Örneğin MDFveya benzeri ahşap üzerine oyma çiçek resmi gibi
siz bahsettiğiniz resimleri çizip rover da çalışacak hale getirecek program mı istiyorsunuz? yani CAM programı, eğer acil yapmanız gereken bir şekil var ise yollayın ona uygun kodları yollayım ben size...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri