CNC router limit switch

kalkan123

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. CNC router yapıyorum. Makine bitti sayılır çok şükür. Ama limit switch olayını bir türlü anlamadım.Bağlantısını nasıl yapacam ve ayarını nasıl yapacam yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hangi kart, hangi program, kaç eksen? Nasıl limit switch?

Ekli dosyalar

• 20210113_000536.jpg
    20210113_000536.jpg
    408.3 KB · Görüntüleme: 43
  • 20210113_000524.jpg
    20210113_000524.jpg
    150.5 KB · Görüntüleme: 39
Merhabalar. Ben de cnc dik işlem tarzında bir tezgah yapmaya çalışıyorum. Mekanik tasarımı tamamlandı. Ancak elektronik kısmında hiç bir bilgim yok. Nema 24 step ve hertz 1.4 kw spindle güç olarak yeterli olacak. Ama hangi kart hangi sürücü hangi siviç VS. Hiç bir bilgim yok. Maliyeti çıkartıp inşa etmeye başlamak istiyorum. Neleri önerirsiniz??

Merhabalar. Ben de cnc dik işlem tarzında bir tezgah yapmaya çalışıyorum. Mekanik tasarımı tamamlandı. Ancak elektronik kısmında hiç bir bilgim yok. Nema 24 step ve hertz 1.4 kw spindle güç olarak yeterli olacak. Ama hangi kart hangi sürücü hangi siviç VS. Hiç bir bilgim yok. Maliyeti çıkartıp inşa etmeye başlamak istiyorum. Neleri önerirsiniz??
ben kart olarak resimdeki kartı kullandım ve bi sıkıntı yok şimdilik. spindleyi 2,2 kw aldım. spindle inverteri siemens v20 aldım. limit switch kullanmadım şimdilik.onu ilerde ekleyecem.bu bağlantıların tamamı internette mevcut.araştırırsanız bulabilirsiniz. merak ettiğiniz özel birşey varsa sorun elimden geldiğince yardımcı olurum.

ben kart olarak resimdeki kartı kullandım ve bi sıkıntı yok şimdilik. spindleyi 2,2 kw aldım. spindle inverteri siemens v20 aldım. limit switch kullanmadım şimdilik.onu ilerde ekleyecem.bu bağlantıların tamamı internette mevcut.araştırırsanız bulabilirsiniz. merak ettiğiniz özel birşey varsa sorun elimden geldiğince yardımcı olurum.
Teşekkür ederim sağolasın. Gelişme kaydettik çe buradan paylaşacağım. Sizde projeniz de başarılar 👍👍

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nema 24 step motor için 3.1 nm 4a değer var. Buna göre sürücüsünü nasıl seçmem gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri