Cnc router da hassasiyet

srklsrsr

Üye
vidalı mil ile yapmış olduğum cnc router umda, mesela 10 mm çapında daire oyuyorum 9.5 mm geliyor. 22 mm çapında yapınca 21.3 mm geliyor step sürücüm 800 pulse/rev e ayarlı sizce bu normal birşey mi

Kalibrasyon yapın setting sekmesinde sol attadır. Ekseni seçip gitmesini istediğiniz değeri mm cinsinden yazın tamam dediğinizde eksen girdiğiniz değer kadar hareket edecek çıkan ekrana bu hareketi ölçüp yazın tamam dediğinizde kalibrasyon yapılmış olur. Bunu her eksene uygulayın

Tmm onu deneyeyim . Ama step ayarı normalde 5 hatveli mil de 800 pulse ayarında 800/5:160 olmuyor mu?

Tmm onu deneyeyim . Ama step ayarı normalde 5 hatveli mil de 800 pulse ayarında 800/5:160 olmuyor mu?
Çok ciddi kalibrasyon hatası var görünürde. 22 mm 0.7 mm hata 22 cm de 7 mm demektir. Eğer kayış kasnak varsa sistemde onunda etkisi olur. Yani tam 160 değil sizin step per değeriniz.

merhaba konunun altına yazıyorum kusura bakmayın
bizimde yapmıs oldugumuz cnc atmıs oldugumuz g code larda işlem yaparken duraksıyor anlık olarak neden olabilir

Çok ciddi kalibrasyon hatası var görünürde. 22 mm 0.7 mm hata 22 cm de 7 mm demektir. Eğer kayış kasnak varsa sistemde onunda etkisi olur. Yani tam 160 değil sizin step per değeriniz.
14 cm çapınca dişli yapınca çap 13.7 falan geliyor. Tam anlayamadım bi öyle bi böyle . Bugün akşama doğru settings ten bi kalibrasyon yapıp deneme kesimi yapıcam durumu burdan tekrardan bildiririm

cv mod ayarları derken anlayamadımm biraz yabancıyım ilk cnc yapısımız

merhaba konunun altına yazıyorum kusura bakmayın
bizimde yapmıs oldugumuz cnc atmıs oldugumuz g code larda işlem yaparken duraksıyor anlık olarak neden olabilir

feedin cok fazla .... 2000 3000 feed ilemi işliyorsun malzemeyi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri