CNC Hobby Çizimleri...

solid e drawing dosyalarının, solid partları yokmu acaba

Amator calismalarda servo motorlu sistemler fiyatlari acisindan luks kaliyor. Bu nedenle step motorlu sistemler tercih ediliyor. ( Ancak profesyonel sistemlerde de step motorlarla karsilasilasabilirsiniz).

En son cikarttigimiz hobby cnc elektronik kiti elektronige kafa yormak istemeyenler icin dusunulmustur.

emegine sağlık kardeş cok lazımdı biliyormusun bu şekilde paylaşımlar olmasa biz hapı yutardık

Bunlarda Benim CNC min resimleri Kontrol kutusunuda kendisine kestirdim.

Net Keser 80 x 80 CM
Hassasiyet 5 mm / 400 adım = 0,0125 = 12,5 micron
Net HIZ Dakikada 700 mm (X ve Y) Z için 900 mm
Tüm hareketli aksam Otomasyon malzemesi ve Sigma profil .. Tabla değiştirilebilsin diye MDF
Kontrol ünitesi

bence ilk önce cnc yi ne amaçla kullanacağınızı ve ne büyüklükte bir makina istiyorsunuz onu tespit etmelisiniz ilk denemeler için mdf kasa ve bilyalı çekmece rayları iş görüyor suan mekanık aksamı bıtırıdım ancak pıc programlamada hex kodlarını yuklerken hata verıyor asabılırsem ılk denmeyı yapıcaz ınsallah 16f84 A pic sağlamlık testi nasıl yapılıyor yardımcı olursanız sevınırım

bana da bitirme projesi için basit mesela 50x50 lik en ucuzundan bir projeye ihtiyacım var
yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden teşekkürler

Servo suruculer ve servo motorlar hobby cnc tarzi makineler icin luks kaliyor demistik.

Step ve suruculerine karar vermeden once yeni servo kartimiza bakmanizi oneririm.

bulzaf,

Boyle bir urun cikardiginiz icin tebrik ederim. Basarili olur insallah

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri