CNC Hobby Çizimleri...

jozeflion

Üye
arkadaşlar cnc sini kendi yapmak isteyenler.içinde solid ve dxf çizimleride mevcut..yenilerinide en kısa zamanda yollayacağım.

Ekli dosyalar

• CNC_Plans.rar
    5 MB · Görüntüleme: 25
planlar için çok sağol umarım bunlar için kontrol ünitesi konusunda da yardımcı olursun

Yanılmıyorsam modelci 58 abimizin yaptığı CNC Mekaniği
Geçen Cumartesi Çalıştırdık kendiside çok iyi bir işçilik yapmış bu kadar iyi bir proje olacağını tahmin etmemiştim görünce inanın çok şaşırdım.

hepinizin eline koluna sağlık .çok teşekkürler bilgi paylaşmak gerçekten güzel umarım sadece sorduklarımızla kalmaz hep yeni bilgi paylaşımı olur.herkese teşekkürler

bende amatörce bir cnc yapmaya çalışıyorum mekaniginin çogunu bitirdim
55cm boy 35cm en ve 25 cm de yükseklik kapasitesi var 16mm çapında lineer sistem. aliminyun şasi ve metrik 10 mil kullandım..
ancak servo motor ve sürücülerinden pek çakmadıgım için projem öylece yatıyor sadece elimle düzlem yüzey işliyorum...yani anamotoru elimle ileri geri kendim sürüyorum
şimdi bana önerebileceginiz motor ve sürücüler hakkında görüşlerinizi almak istiyorum napmalıyımda projeyi canlandırmalıyım...?
teşekkürler

İşin kalanı için ne civarda bir bütce ayirabileceksiniz?
Ne tip bir malzeme isliyorsunuz?
Ne guclerde motor lazım?

İşin kalanı için ne civarda bir bütce ayirabileceksiniz?
Ne tip bir malzeme isliyorsunuz?
Ne guclerde motor lazım?
işledigim malzeme çogunlukla ahşap ve pvc olacak ama metal üzerine yazı işleme gibi az talaşlı işlerde yapabilmeliyim
bütceye gelince makül ölçülerde kalırsa iyi olur tabii
motor güçlerinden pek anlamam ama arada fiyat farkı çok degilse güçlü motor isterim tabii
:)

Baslangic seviyesindeki bir servo motor ve sürücü takımı yaklasış 1000$ civarlarinda... Yani 3 takim 3000$ civari tutacak, sadece motor ve sürücüler...

Butcenizi, makul seyler onerebilmek icin sordum.

Baslangic seviyesindeki bir servo motor ve sürücü takımı yaklasış 1000$ civarlarinda... Yani 3 takim 3000$ civari tutacak, sadece motor ve sürücüler...

Butcenizi, makul seyler onerebilmek icin sordum.

bu rakam bana çook fazla geldi

bu rakam bana çook fazla geldi

BİKOMAK'ın sahibi Bülent Bey forumun üyesi, bu başlığı farkederse sanırım daha detaylı bilgi verir.

Buradaki motorlar/sürücüler servo değil, step... Step maliyetleri, servolara göre daha düşük oluyor. Bunun yanında bazı dezavantajları var ama sizin işinizi görebilir. Eğer step motor kullanacaksanız, MAR-EL Makina'ya da bir bakın

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri