Cnc Engrave işleme ve Dolgu

Bu yöntemlerin hepsini denedim. Benim fotolardaki logo 40x40mm. 0.5mm derinliğinde. Dolayısıyla pek o videodakiler gibi olmuyor. Sticket yapıştırsanız keserken çok ufak diye parçalar kopuyor. Zımparayı zeminin devamı düz değil, dönüş var diye fazla yapamıyor. Yoksa malzemeyi düz motor zımparaya tutarsanız bi şekilde izler gider. Ama o düz yüzeyin devamındaki fillet bozulmuş oluyor.

En son şuna karar kıldım. Yakın yerdeki lazerci logosu 5 tl'ye yaparım dedi. İlk seriyi bu fiyatta yaptıracağım 5-10 tane. Sonra artık durumu göre doğru dürüst bir lazer yapma işini halletmem gerekecek.

Aklıma bir de PCB taktiği geldi. Ne dersiniz?

https://instagram.com/p/Bhtoda1ho4u/

Moderatör tarafında düzenlendi:
pürüzsüz bir yüzey olmadığı için ve boyutlar küçük tutmaya bilir.

Attığım videoda ilk önce balmumu ve yağı karışımı sürülüp kurutuluyor daha sonra kağıt yapıştırılıp kesim yapıyor. Kağıt kopuyorsa pleksiden şablon yapılıp üzerine konup boyanabilir.

Bu yöntemlerin hepsini denedim. Benim fotolardaki logo 40x40mm. 0.5mm derinliğinde. Dolayısıyla pek o videodakiler gibi olmuyor. Sticket yapıştırsanız keserken çok ufak diye parçalar kopuyor. Zımparayı zeminin devamı düz değil, dönüş var diye fazla yapamıyor. Yoksa malzemeyi düz motor zımparaya tutarsanız bi şekilde izler gider. Ama o düz yüzeyin devamındaki fillet bozulmuş oluyor.

En son şuna karar kıldım. Yakın yerdeki lazerci logosu 5 tl'ye yaparım dedi. İlk seriyi bu fiyatta yaptıracağım 5-10 tane. Sonra artık durumu göre doğru dürüst bir lazer yapma işini halletmem gerekecek.

Aklıma bir de PCB taktiği geldi. Ne dersiniz?

https://instagram.com/p/Bhtoda1ho4u/

PCB taktiğine alternatif "Tiner ile aktarım" yapabilirsiniz daha kolay. Fakat Yusuf Seylan'ın dediği gibi yüzey pürüzsüz olmayınca sıkıntı oluyor.
https://www.google.com.tr/search?ei...0....0...1..64.psy-ab..0.0.0....0.vOB4b0YZ0RY

Başarılı...

IMG_3130.JPG
IMG_3128.JPG
IMG_3131.JPG
IMG_3132.JPG

Yağlı-Kağıt ---> Lazer Print ---> Artbella Transfer tutkalı.
Yapıştır ve 2-3 saat sonra bol su ile ıslatıp kağıdı kazı.

Daha sonra boya kazınmasın diye(çünkü çocuk sakızı dövmesi gibi) yağ sürüyorum. Yağ toner ile karışıp yüzeye işletiyor.(sanırım)

Yağlı-Kağıt ---> Lazer Print ---> Artbella Transfer tutkalı.
Yapıştır ve 2-3 saat sonra bol su ile ıslatıp kağıdı kazı.

Daha sonra boya kazınmasın diye(çünkü çocuk sakızı dövmesi gibi) yağ sürüyorum. Yağ toner ile karışıp yüzeye işletiyor.(sanırım)

Tebrikler, lazer renkli mi ? Plastige falan transferde nasıl olurki :rolleyes:

Bir de şeffaf dosya benzeri bir yöntem varmış bunun benzeri gibi.

Sizin işler küçük , bir mini lazer alıp geçsen ufak tefek iş görür aslında

Renki lazar. Plastik değil.
Şeffaf olayını bilmiyorum.
Logolar hep aynı olduğunda evde 800 tl 'lik lazere gerek yok. Kırtasiye bolca yaptırabiliyorum.
Yağ tam olarak korumuyor. Üzerine hafif ipeksi-mat su bazlı vernik sürmeye başladım.

Başarısız olma riski var. DAha iyi bir yöntem bulana kadar en iyisi bu.

Fakat bazı sıkıntılar var. Yüzeyde bi dövme gibi kalınlık yapıyor. Onu çözemedim. Dolayısıyla kurt kafasının kenarında filan şeffaf yüzey kalıyor. Sıkıntılı.

Son durum. baskı iyi çıksada sonrada vernik vs yapılmayınca hatır sayılır bir kalınlık oluşuyor. UVprint ile çözeceğim sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri