CN-804 DVR Kamerada Port Ayarlama Sorunu

Merhabalar,

Gecen haftalarda evime yeni kamera sistemi kurdurdum. 4 adet kamera var ve DVR cihazı ise cenova CN-804 diye geciyor. SUperonline quicknet kullanıcısıyım ve pirelli modem kullanıyorum.Kamerayı kuran arkadaslar 80 http portunu ve video portunuda 9998 ayarladılarki basta default olarak bu port numarası geliyor. Ben statik IP ile dısarıdan herhangi bir internetten veya 3g uzerinden android tabanlı telefonumdan kamera goruntulerine ulasabiliyorum.
Fakat sorunum cok buyuk cunku calıstıgım sirketten 9998 portuna cıkıs izni yok sadece 8080 e izin varmıs ve benim icin ozel olarak bu portuda acamıyorlar haliyle.
Kamera sistemini kuran arkadaslar tekrar gelip 8080 portuna ayarlama yaptılar bende superonlinedan kapalı olan bu portları actırdım fakat bu sefer port cakısması oldu ve hic bir yerden kameralara ulasılamaz oldu. En son superonline a actırdıgım arıza kaydından sonra bana once pirelli modem yerine airties modem kullanmalısınız dediler o cihazda port sıkıntısı olmaz dediler sonrada sizin DVR makinası sadece 9998 kullanabilir dediler. Beni bu cevap tatmin etmedi. cenova CN-804 marka DVR cihazı daha once kurupta baska bir port ayarı yapanız varmı ve mumkunmu bunu cok merak ediyorum yada DVR cihazınımı degistirtmem lazım bu sorunu asmam icin? Eger oyleyse hangi makinayı oneririsiniz?
Acil cevap alabilirsem cok sevinirim bebegim evde bakıcı ile yanlız ve ben kurdurdugum kamera sistemine ulasamıyorum.

Simdiden cok tesekkürler.

Dvr cihazın gelişmiş ayarlara giriyosun port numarasını işyerindeki açık bi porta göre değiştir olay tamam,giriş kapısı numarası değiştirme gibi bişey

Hızlı cevabınız icin cok tesekkür ederim.
Ama dedigim gibi 8080 portu ile degistirdiler bu seferde cakısma olmuş ve cihaza hic baglanılamaz oldu. bir ara prelli modemde sorun var dediler artık hangisinde sorun var bende anlayamadım. Neyapacagımıda bilemiyorum. sorun DVR damı yoksa modemdimi?
Eger buranın haricinde bir cozume ulasırsam sizlerlede paylasacagım.
Tesekkürler.

Sn. Port maduru,sorunu büyütecek bir şey yok."Bu seferde çakışma olmuş"diyorsunuz ne ile ne çakışmış.Eğer DVR niz ile PC niz çakışıyorsa,bu seferde Pc nizin portunu değiştirebilirsiniz.Şundan emin olun ki siz hangi marka DVR yi alırsanız alın aynı olaylar ile karşılaşacaksınız.

"Çakışma olmuş" bu işi yaptığını söyleyen ama aslında teknik bilgisi yetersiz olan pek çok "teknisyenin" uydurduğu bir problemdir.
Anlattıklarınızdan anladığım size hizmet veren elemanlar işin içinden çıkamamış ve böyle bir bahaneyle kurtulma yolunu bulmuş.

Neler yapılabilire gelince;
1- dvr cihazının network ayarları menüsüne girip ip adresinin doğru ayarlanıp ayarlanmadığını ve hangi porttan yayın yapmaya ayarlandığını kontrol edin. Video portunun 8080 e ayarlanmış olması lazım.
2- Bilgisayarınızı dvr cihazı ile aynı switch yada modeme bağlayıp dvr cihazınıza ping atın. (ms dos komut istemindeyken "ping 192.168.1.10:8080" gibi ) Eğer pinge cevap veriyorsa dvr cihazınız doğru ayarlanmış demektir.
3- Modeminizin port yönlendirme sayfasından dvr cihazına yönlendirme doğru mu yapılmış kontrol edin. Eğer modeminizin dmz özelliği varsa dvr cihazının ip adresini yazıp kısa yoldan tüm portları dvr cihazına yönlendirebilirsiniz.
Eğer buraya kadar problem yoksa ve halen bağlanılamıyorsa 2 seçenek kalıyor. Ya modeminiz port yönlendirmeyi doğru yapamıyordur, bir arıza vardır. Yada sol portu açmamıştır, teknik desteği ile görüşüp kontrol ettirin.

Eğer bilgisayar bilginiz yeterli değilse işin ehli bir bilgisayarcıya bu yazdıklarımı okutun, o sizin için bu aşamaları kontrol etsin.

merhaba ayni tesisati ben de dun kurdurdum.sorunum kameralara disardan erisemiyorum.port kurulumu superonline yetkilisinin telefonda yonlendirmesi ile yaptim.ancak iphone ile diasridan modeme erisemiyorum.port kurulum asamalarinda bir seyi atlamis olmaktan supheleniyorum.acaba kurulumun nasil yapildigini anlatabilir misiniz?ya da kurulumu yapan servisin telefonun rica edebilir miyim.simdiden cok tesekkurler

Sn. coolkiller13,

Biliyorsunuzdur ama ben yine de gözden kaçabilecek bir husus olduğu için yazmak istedim. Kayıt cihazına girilecek olan IP'nin statik olması gerekiyor. Bunun için de ayrı bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Ev kullanıcısı iseniz statik IP ayarlandıktan sonra modeminizden ethernet kablosunu kayıt cihazınıza takmanız ve kayıt cihazına statik IP'nizi girmeniz yeterli olacaktır.

Özel bir şirket network ünüz mevcutsa da, yani IP numaraları bilgisayarlara ya da network ihtiyacı olan cihazlara 192.168.1.*** şeklinde dağıtılmışsa, kayıt cihazına vermiş olduğunuz IP numarası bilgi işleminiz tarafından ya da sizin tarafınızdan modeme yönlendirilmelidir. Bu yapılırken de modemin açılmış ve yönlendirilmiş olan portu kayıt cihazına girilmelidir.

Saygılarımla,

cevabınız için çok teşekkür ederim.ev kullanıcısyım.evde olmaadığım zamanlarda bebeğimizi ve bakıcımızı dışarıdan izlemek maksatlı cn-804 kayıt cihazı ve 4 adet kamera bağlattım.superonline ın pirelli drg-a226g fiberoptik modemini kullamıyorum.statik ip adresi aldım.dvr ın ip adresi 192.168.1.xx şeklinde ve statik ip olmasına ve forumlarda anlatıldığı şekilde dvr ın 9998 portu için tcp/udp portu tanımlamama rağmen dışarıdan erişim mümkün olmamakta.modem ayrıca dışarıdan atılan ping e de yanıt vermemekte. ev içinde iphone ile 192.168.1.xx adresi ile kameralara erişim mümkün olmakta ancak dışarıdan ip adresi girildiğinde sonuç olumsuz.superonline dan yeterli desteği alamıyorum.internet bağlantısı normal olduğu sürece servis yönlendiremeyeceklerini söylüyorlar. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
saygılar

cevabınız için çok teşekkür ederim.ev kullanıcısyım.evde olmaadığım zamanlarda bebeğimizi ve bakıcımızı dışarıdan izlemek maksatlı cn-804 kayıt cihazı ve 4 adet kamera bağlattım.superonline ın pirelli drg-a226g fiberoptik modemini kullamıyorum.statik ip adresi aldım.dvr ın ip adresi 192.168.1.xx şeklinde ve statik ip olmasına ve forumlarda anlatıldığı şekilde dvr ın 9998 portu için tcp/udp portu tanımlamama rağmen dışarıdan erişim mümkün olmamakta.modem ayrıca dışarıdan atılan ping e de yanıt vermemekte. ev içinde iphone ile 192.168.1.xx adresi ile kameralara erişim mümkün olmakta ancak dışarıdan ip adresi girildiğinde sonuç olumsuz.superonline dan yeterli desteği alamıyorum.internet bağlantısı normal olduğu sürece servis yönlendiremeyeceklerini söylüyorlar. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
saygılar

egerkı atılan pınglere yanıt gelmıyorsa ;
1 guvenlık duvarın acık
2 antıvırus programımın guvenlık duvarı acık.. olma ıhtımalı var cunku bugun basıma geldı .. MYSQL SerVeR a erısmek ıcın localde pıng atıyorum almıyodu antı vırus programının guvenlık duvarnı devre dısı bırakınca pıng yedi..
pıng sorununu problem deıl
sen baslıca sorununu maddeler halınde yazarsan tek tek madde madde nasıl yapacagını anlatırım olmadı bılgısayarına gırerım ısını cozerız sıkıntı yapma :):):)

saygılar

Sn. coolkiller13,

Ev içerisinde bağlanabilirsiniz çünkü aynı network içerisindesiniz. Yani sizi de kayıt cihazını da aynı modem internet ağına bağlıyor. Dışarıdan seyredebilmek için, modeminize kayıt cihazının IP'si ile atanmış portu belirtmek zorundasınız ki ev dışından sizi internete bağlayan her ne ise (bu cep telefonu, ADSL modem, fiber optik modem, vs. olabilir) bir deyişle sizin evinizdeki kayıt cihazına bağlanmanızı sağlayabilsin. Böylelikle ev dışında herhangi bir yerden statik IP numaranızla birlikte ilgili portu girdiğinizde kayıt cihazına bağlanabilirsiniz.

Saygılarımla,

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri