CN-804 DVR Kamerada Port Ayarlama Sorunu

Sayin etuzuner ve sayin sanaldarbex,
Kayit cihazina atanmis ip numarasi 192.168.1.xx cihazin ayar menusunden girildi
Satik ip tedarik edildi (superonline) 213.xxx.1.xxx seklinde
Modem de kayit cihazi icin tcp ve udp olmak uzere ustte yazilan ip adresine ait port acildi. ( cihazin portu 9998)
Midem dusukguvenlik seviyesine ayarlandi.
Port yonlendirme menusu altindaki listede port aktif olarak gorunuyor.
Disaridan baglanti yapmaya calisan cihaz iphone 4 kayit cihazinin app menusunde statik ip adresi ve kullanici adi sifresi girili
Bu arada kullandigim isletim sistemi mac os x yani anti virus programi firewall vs yok.
Butun bunlara ragmen disaridan erisim mumkun olmuyo :(
Saygilar

Sayin etuzuner ve sayin sanaldarbex,
Kayit cihazina atanmis ip numarasi 192.168.1.xx cihazin ayar menusunden girildi
Satik ip tedarik edildi (superonline) 213.xxx.1.xxx seklinde
Modem de kayit cihazi icin tcp ve udp olmak uzere ustte yazilan ip adresine ait port acildi. ( cihazin portu 9998)
Midem dusukguvenlik seviyesine ayarlandi.
Port yonlendirme menusu altindaki listede port aktif olarak gorunuyor.
Disaridan baglanti yapmaya calisan cihaz iphone 4 kayit cihazinin app menusunde statik ip adresi ve kullanici adi sifresi girili
Bu arada kullandigim isletim sistemi mac os x yani anti virus programi firewall vs yok.
Butun bunlara ragmen disaridan erisim mumkun olmuyo :(
Saygilar

ehehehe bana macoxs deme :D:D:D:D saka saka :)):

kullanmıs oldugun cıhazların macıntosh yazılımı oldugunu sanmıyorum fakat 9998 portu dalı dvr kayıt cıhazlarına aıt
mac ın kullanmıs oldugu web browser safarıdır bu nedenle safarı actıvex denetımlerını yuklemez aslında bende yarın bır musterıme kullanmıs oldugu dvr cıhazlarını macıntosh larda kendı bulmus oldugum bır yontemle ızletmek ıcın gıdecekdım:DD

ızlemek ıstedıgın bılgısayar mı mac yoksa sıstemın kurulu oldugu cıhaz mı mac?
ya sana gerekınden fazla cozum uretırım problem deıl egerkı tahmın ettıgım cıhaz ıse mac yazılımını bende mevcut eger farklı bır dvr ıse mac ıcıne wındows kurarız 2 ısletım sıstemını aynı anda kullanırsın bı tık mac bı tık wındows konuyla maclerde kamera ızlemek ıcın yontemımı bır yazımda anlattım kopya cekebılırsın . olmadı pc ne gırer hallderız sıkma canını pm at :)

konuyu hortlattım herhalde ama benimde benzer bir sorunum var. cn-404 dvr kayıt cihazım var, buna internet üzerinden chrome, explorer kullanarak görüntüyü izleyebiliyorum ama çok yavaş, bir kaç saniye sonra donuyor. bu internet upload hızıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. asıl sorunum ise Cenova sitesinden indirdiğim cms yazılımı ağ içindeki bilgisayarda kurduğumda çalışıyor ama internet üzerinden başka bir yerden bu yazılımı kullanmaya çalıştığımda cihazları bulamıyor. ip adresini giriyorum modemdeki yönlendirmeler yapılmış vaziyette ama cms yazılımı bağlanmıyor. port ayarlarında bir sıkıntı olsa chrome üzerinden izleyemem. cms yazılımı için farklı bir ayar mı yapmak gerekiyor. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri