Civata sıkıştı.

mmetem55

Üye
Merhaba arkadaşlar resimdeki gibi tornavidanın içine sıkıştı. Yağ damlattım ama işe yaramadı. Sıkı olduğu için tornavida ile de çıkaramadım. Yardım ederseniz sevinirim.
1698322147656.png

Konu için teşekkürler. Benimde küçük bir tornavidam vardı uçları içinde sıkışıp kalmıştı. Çıkarmak için baya bir uğraşmıştım ama çıkaramamıştım. Uçları çıkaramayınca tornavidayı bir kenara koymuştum duruyordu. Şimdi sizin konuyu görünce tornavida aklıma geldi. Sıcak hava istasyonu ile tornavidayı baya bir ısıttım sıkışan uçlar çok zorlamadan yerinden çıktı.​

1698323263486.png

Konu için teşekkürler. Benimde küçük bir tornavidam vardı uçları içinde sıkışıp kalmıştı. Çıkarmak için baya bir uğraşmıştım ama çıkaramamıştım. Uçları çıkaramayınca tornavidayı bir kenara koymuştum duruyordu. Şimdi sizin konuyu görünce tornavida aklıma geldi. Sıcak hava istasyonu ile tornavidayı baya bir ısıttım sıkışan uçlar çok zorlamadan yerinden çıktı.​

Ekli dosyayı görüntüle 102402
aklında olsun öyle ısıttığın zaman içindeki mıknatıs ölüyor. bunun aynısı ben de vardı kızım el koydu. çok kullanışlıdır.

aklında olsun öyle ısıttığın zaman içindeki mıknatıs ölüyor. bunun aynısı ben de vardı kızım el koydu. çok kullanışlıdır.
Bilgilendirme için teşekkürler usta. Şimdi hepsini tek tek kontrol ettim birinin mıknatıslığında hafif bir azalma var gibi. Diğerlerinde sorun yok. Çıkarmak için çok uğraşmıştım son çare aklıma bu geldi artık.​

Mengene veya ayarlı pense ile dış kısmı sıkın. Mengene daha iyi olur.
Ardından vida başına dik olarak yüksek kuvvet uygulayacak şekilde vidayı çevirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri