cihaz usb portundan lcd veri aktarimi

cegino

Üye
Arkadaslar bir cihazin usb Çıkış baglanti portundan lcd'ye yazi yazdirabilirmiyim
Lutfen bu konuda bilgisi olan varsa yardim edebilirmi.
Saygilar
Omer

Anlatmaya Çalışayım.
Usb Port Bilinen Seri İletişim Yada Paralel İletişim Yöntemlerine Benzemez. Mesaj Yöntemiyle Çalışır. Bundan Dolay Karmaşıktır.
Bir LCD nin Usb üzerinden haberleşmesi için araya bir sistem koyulması gerekir. bu çoğunlukla Sürücü gerektireyen HID (Human Interface Device) Sınıfı bir cihazdır(Klavye,Mouse,Usb Kulaklık/Kamera vs). Bu Cİhazın Özelliğinde USB yi destekleyen bir MCu olması gerekliliğini doğurur.(Pic 18f4550/2550,Cypress gibi işlemciler)
Olayın Birde PC tarafı Vardır. Yani Bu Cihazla Veri İletişimi Yapacak Bir Program YAzılması Gerekir.
Bazı Üst Seviyeli Diller Bunların Hepsini sihirbazları il sağlarlar (Proton Plus/Swordfish Compiler Easy Hid gibi)

Cok Tesekkurler
Cevap verdiginiz icin eger mumkun ise bir sorum daha olacak benim derdim elimde basit bir UPS cihazi var bu bilgisayar ile haberlesiyor kendi programi ile ve tum detaylari gorebiliyorum ben bilgisayara baglamadan LCD'de bazi ampermetre ve volt metre gibi fonksiyonlarinin gorunmesini istiyorum
Saygilar
Omer

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri