Cep Telefonu ile Zirai Sulama Startı

emrecevik

Üye
gunumuzde kullandıgımız ceptele fonu ıle zirai sulama tesislerinde otamatık start verılıyo imiş yanı ınsanlar tarlaya gıtmeden evden motorlara start verıyo gerektıgınde kapatabılıyo sizce varmı boylebır sıstem varsa sıstemı nedır nasıl calısır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evet var hatta ben dün teknik lise ögrencilerine okullar arası yarışmadaki projelerinde bu devreyi yaptım, ama röleli sistem ile pic ve ya başka birşey degil
yapmak istersen sana bi proje hazırlarım
liselilerin projesinde: cepten start stop kontrol, zamanlı start stop, scaklıga göre çalışma izni, yağmur sensörü gibi şartlardan oluşan bir kontrol panosu.

evet var hatta ben dün teknik lise ögrencilerine okullar arası yarışmadaki projelerinde bu devreyi yaptım, ama röleli sistem ile pic ve ya başka birşey degil
liselilerin projesinde: cepten start stop kontrol, zamanlı start stop, scaklıga göre çalışma izni, yağmur sensörü gibi şartlardan oluşan bir kontrol panosu.

kardeş bu dediğin projeyi bana gönderebilir misin

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok güzel sistemm eger mümkünse şemasını açık olarak gönderirseniz sevinirim. cepten kumanda şemasını ***********

kardeş bende istiyorum bu şema elinde mevcut ise. biraz geç oldu ama idare edin. banada gönderebilirmisin. ***************
aslında forumda paylaşılsa bu proje daha öğretici şeyler olabilir...

cep telefonun tuş seslerinden kodlama yapılarak 0/9 arası istediginiz bir şeyı her türlü hareket ettirme imkanınız bulunuyor,tele sekreter gibi...
saygılar

merabalar ben de bi zamanlar üzerinde araştırmada bulunmuştum fakat endüstriyel anlamda kullanımı çokta sağlıklı olmadığını gördüm nedeni ise siz pompa yada motoru uzaktan kontrol etmek istediğiniz de istem dışı(susuz çalışma, fazlaradan birinin olmaması yada motorda problem ) sonucu çalışmasını istemediğimiz durum larda ciddi zararlara yol açtığını gözlemledim.şu anda ben sisteme ilk start biz verebileceğimiz sonrada kendisi istenilen koşularda ve durumlarda kendisini kapatan bir kart tasarımı ile uğraşmaktayım eğer bitirebilirsem yakın zamanda sizlere sunmayı düşünüyorum bilgilerinize saygılar....

slm arkadaşım eğer devreyi vermeye devam ediyorsan banada yollaya bilirmisin

slm arkadaşım bana da böyle bir devre lazım oldu senin bu birikimlerinden bende yararlanabilirmiyim rica etsem bu şemayı gönderbilirmisin. **********

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri