Cep Telefonu İle Cihaz Kontrol

aliuykun42

Üye
Değerli Arkadaşlar,
Forumda olsun diğer sitelerde olsun bununla ilgi hazır projeler var ama ben kendim yapmak istediğim için araştırıyorum....
Çalışma sistemi öncelikle Cep Telefonu ile çalışacak sistemi aç kapa yapacak şekilde(olayı tamemen anlayınca geliştirilecek özellikler)

İlk önce öğrenmek istediğim...
Mesela kullancığım telefon atıyorum en düşük marka Nokia 3310 gibi bir cep telefonu olsun...

Bu projerlerde anladım kadarı ile DTMF kodu kullanılarak Pic üzerinden cihazlar kullanılıyor...Burası pic ile alakalı olduğu için burayı ben halledebilirim...

Benim anlamadığım cep telefonu çaldığında otomatik açılarak gelen dtmf kodlarını nasıl anlarım...Kullaklık mı Data girişlermi yoksa başka bir yerden mi?
Buradan aldığım kodları bir DTMF entegresinemi aktaracam bu ve bunun bir çok konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdidden çok teşekkür ederim...

Karaköyden kolayca bulabileceğin DTMF entegreleri var. DTMF yi binary, binary sayilari DTMF ye dönüştürebiliyor. Ben bi ara kullanmıştım ama simdi kodunu hatırlamıyorum.

CM/DT 8870 entegreleri onlar...o konuları anladım benim çözemediğim olay...
mesela cep telefonu sürekli açık kalacak bunun enerji kaynağı nerden oalcak(ben bataryayı takmadan direk şarz aleti ile enerjili olabilir)
sonra cep telefonun çaldığını ve onu nasıl aramayı cevaplandırablirim....bu iş için en uygun ve ucuz cep telefonu hangisi...arkadaşlar yardımcı olursanım seviniim yakında devreyi yapmaya başlayacağım...

birde arkadaşlar bu elektronik kartlar böyle yeşil renkte güzel görünümlü oluyor acaba biz o şekilde yapabilirmiyiz yoksa ayrı bir teknoloji mi ile oluyor şimdiden teşekkürler...

Cep telefonlarından otomatik cevaplayanlar varmı bilmiyorum. Nokianin eski modellerinde pinlerinden bazılarını kısa devre yapınca gelen her çağrıyı otomatik olarak açıyordu. Yeşil elektronik kartlar kaplama oluyor. Makine olmadan yapılamayacak şeyler yani. PCB basan firmalara yaptırman lazım. İşlemde maskeleme olarak geçiyor.

zile giden elektriği yes tuşuna verirsen neden açılmasın,
çoğu telefonda data veya fax bağlantısı da var, belki alternatif bir çözüm çıkabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri