CD otamatik Başlamıyor

ahnur

Usta Üye
Loptop da xp home kurulu Cd/DVD otamatik başlamıyor cdrom dan açıyom ve cd/dvd calışıyor kurulum cd sini çalıştır diyorum çalışıyor xp yükle diyorum başlıyor şifre giriyorum kabul ediyor başlayor kurulmaya dosyalar yükleniyor
biraz sonra hata veriyor cd okunmuyor veya erişilemedi diyor ne yapabilirim.

cdromdan otamatik başlat değişmiyor
regedit den cd rom değeri 1 olarak gözüküyor.
Virüs vardı temizledim format atamıyom

yardımlarınızı bekliyorum .

Loptop da xp home kurulu Cd/DVD otamatik başlamıyor cdrom dan açıyom ve cd/dvd calışıyor kurulum cd sini çalıştır diyorum çalışıyor xp yükle diyorum başlıyor şifre giriyorum kabul ediyor başlayor kurulmaya dosyalar yükleniyor
biraz sonra hata veriyor cd okunmuyor veya erişilemedi diyor ne yapabilirim.

cdromdan otamatik başlat değişmiyor
regedit den cd rom değeri 1 olarak gözüküyor.
Virüs vardı temizledim format atamıyom

yardımlarınızı bekliyorum .

BIOS ayarlarına giriş pc markasına göre değişkenlik gösterebiliyor PC'yi açarken bazı pc'de F12 tuşuna bazı PC'de DEL tuşuna basmanız gerekiyor bu pc'nizle verilen kitapçıklarda yazar.
Mavi ekran yani BIOS ayar penceresi açıldığında Advanced BIOS features başlığı altında Boot sequence yazan yere tıklayıp girerseniz pc'nizin açılırken devreye giren birimlerinin öncelik sıralamasını görürsünüz burda 1.olan HDD yerine CDD yani CD ile başlatı seçip save and exıt yaparsanız pc'niz CD okuyarak açılacaktır.

BIOS ayarlarına giriş pc markasına göre değişkenlik gösterebiliyor PC'yi açarken bazı pc'de F12 tuşuna bazı PC'de DEL tuşuna basmanız gerekiyor bu pc'nizle verilen kitapçıklarda yazar.
Mavi ekran yani BIOS ayar penceresi açıldığında Advanced BIOS features başlığı altında Boot sequence yazan yere tıklayıp girerseniz pc'nizin açılırken devreye giren birimlerinin öncelik sıralamasını görürsünüz burda 1.olan HDD yerine CDD yani CD ile başlatı seçip save and exıt yaparsanız pc'niz CD okuyarak açılacaktır.

aynısı banada olmuştu sonra sorunu giderdim senın gibi bir arkadaş sayesinde terkrar hatırladım bunun için +pop

teşekür edrim verdiğiniz bilgiler için
temiz format atim düzeldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri