Caddx NX 8 Panel ŞİFRE SORUNU

cozumis

Üye
İyi akşamlar arkadaşlar, elimde bir müşterimden gelen caddx nx 8 panel cihaz mevcut. Sistemi çalıştırdğım zaman sürekli alarm veriyor ve internette ve özellikle forumda bulduğum tüm şifreleri denedim ve gerekli tüm resetleme işlemlerini, mühendislik kodu değiştirme gibi işlemleri yapmama rağmen cihaz hiçbirini kabul etmiyor. sürekli alarm veriyor. sensörler arasına kısa devre atıp vs vs binbir türlü yol denedim fakat olmadı.
Bu caddx panele dl 9000 ile bağlanıp yada pronetten bir arkadaşımdan cihazın kart üzerinde entegresin kısa devre edilmesi gerektiğini ögrendim, ancak bu yöntemi bilmiyorum. bilen birisi varsa paylaşsın.
Caddx panelin paradox gibi teknik destek alabiliceğim firmada yok denecek kadar az. sizden yardmlarınızı bekliyorum.

öncelikli olarak mühendislik şifresini biliyor musun?
eğer biliyorsan aşağıdaki işlemi yap.
*8 müh. şifresi(default 9713)
0#
42#4'ü yak müh. şifresi master şifre özelliği kazanır iki kere evdışı tuşuna basıp çık müh. şifresi ile sistemi d evre dışı bırak.ondan sonra 0# 910# yap anakartı resetle.

entegreyi kısa devre yapıp sistemi resetleyebilirsin ancak bu başka sıkıntılara neden olabiliyor birkaç kere denemiştim.yine de yapacağım dersen aşağıda ki resimde ki entegrenin sol üst ve sağ alt bacaklarını kısa devre yapıp müh. gir ardından anakartı resetle.

IMG-20120913-00010.jpg

kolay gelsin caddx nx8de 2.partition(bölgelendirme)nasıl yapılıyor anlatabilirmisiniz

@witsound mühendisliğe gir,anakarta gir,26#'den hangi zonun hangi partitiona ait olduğunu seç(1-8 zone arası 26#,28# 9-16 arası v.s),1 yanıyorsa 1. partition 2 yanıyorsa 2. partition olacak.

88#1.partition accountu gir.
89#2. partition accountu gir.
90# sistem özellikleri 23#ile aynı yap.
91#2. partition giriş çıkış sürelerini gir.

*6 master. şifre /kullanıcı şifre sıra no/ 8. segmentten hangi şifrenin hangi partitionda yetkili olacağını ayarlayabilirsin(ilgili partition hariç diğer rakamları söndür.).

ustam ellerine ve ağzına sağlık ALLAH RAZI OLSUN bu işlemleri yapınca partition tamamlanmış oluyor başka bi detayı yok dimi şimdiden kolay gelsin

ustam bide normal alarm panelimde keypad numaralarını içinden swichden numara veriyorum 1.ci 2ci diye caddx tuş takımınının içindede partition da keypad numarası ayrımı için bir swici varmı 2.keypadi 2 numara yapmak için ve 2.partitiona ait yapmak için

led veya lcd panel farketmez,adresleme için *94/müh. şifresi/şifre sıra no/bölüm no
ör:1. keypad için *94 /9713/1*1*
2. keypad için *94 /9713/2*2*

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri