C# ile parelel port üzerinden step motor kontrolü yardım :(

Merhabalar bende bugün aldım bitirme ödevini..Konu şöyle : bilgisayardaki yön

tuşlarıyla parelel port üzerinden kontrol edilecek harekete duyarlı bir kameranın

olduğu aydınlatma direği olucak. bu aydınlatma direğinde 2 adet biri aşağı yukarı

diğeri sağa sola dönen uçlarında ışıklar olan step motorlar olacak ve cisim

algıladığında o yöne dönecek step motora bağlı ışık. Baya detaylı bi iş çıkamadık

işin içinden.Parça olarak neler kullanıcaz ne boyutlarda olabilir fiyatları nelerdir

C# programlamasını nasıl yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim..

paralel port artık kullanılmıyor. Bence sen, seri port veya ethernet port kullanmalısın.Küçük bir PLC al. Onu seri portla bağla bilgisayarına ve bir program yaz C# da.... yön tuşlarına basıldığında da gönder komutları o PLC ye. Bu iş için belki en azından bir protokol( modbus) ın nasıl çalıştığını bilmen lazım. Ama sen OPC serverı olan bir PLC bulursan OPC serverı yönetmek daha kolaydır.

Harkete duyarlı ?????????????????????????????

Harekete duyarlı ise kameranız koordinat çıktısı vermesi lazım ve/veya alarm noktası değerini döndürmesi gerekir. Bu projenizi neden C# ile yapıyorsunuz? Bir zorunluluk mu var?
Kameranız nedir? marka? model?
Step motorlarınızın açısal değeri nedir?
Projenizde bir çok bilinmeyen (veya açıklamadığınız) varken buradaki arkadaşların size yardım etmesi biraz zor.

Lütfen kamera ve motorlar hakkında açıklayıcı bilgi veriniz..

İyi çalışmalar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri