C 16 CP VE C32 CP COUNTER SORUNU YARDIM

ARKADAŞLAR ELİMDE 2 ADET PLC MEVCUT C 16 CP VE C 32CP panasonic 2.SİNİDE KULLANIM AMAÇLARIM AYNI SORUNUM BİR GERÇEK ZAMAN YAPMAK COUNTER İLE AMA SAYAÇLAR BAZEN SAÇMALIYOR C 16 CP SORUN YAŞAMADIM VEYA KARŞIMA CIKMADI,C 32 CP YAŞIYORUM.PLC 8640 SAAT SONRA EKRANDAN VEYA BAZIRLA ALARM VERMEK İSTİYORUM VE UYGULUYORUM .GÜNLÜK 24 SAAT HESAPLARSAK 24*30=720,720*12=8640 SAAT EDİYOR. AMA NEDEN BİLMİYORUM AMA TAHMİNEN 2000-3000 SAAT SONRA ALARMLAR ÇALIŞMAYA GİRMEKTEDİR TAM ZAMANLA ÇALIŞMIYORLAR,YANİ İŞLEM BİTİNCE CİHAZLAR KAPANIYORLAR.SİSTEMDE ÖZEL BİR TÜR LAMBANIN ZAMAN AŞIMI İÇİN YAPILMAKTADIR.LAMBA ÖMRÜ GEÇİNCE İŞLEVSELLİKLERİNİ BİTİRMEKTEDİRLER. ALARM VERMEYE BAŞLIYORLAR. CİHAZLAR PROGRAM ÖRNEKLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.Ekli dosyayı görüntüle ORNEKLER.rar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

Yaptığınız örnekleri inceledim.Ancak anormal bir durum görmedim.

Counter ın 8640 değerine ulaşmadan kontağının sinyal verdiğini gördünüz mü?

maalesef kontak değerine ayarlanan zaman değerini gelmiş gibi gösterip sinyal veriyor ama lakin sayaç 1000 saat ise 1000 saat geçmeden sanki olmuş gibi gösterip sinyali veriyor yani

Merhaba

Programınızdaki süreleri kısaltarak test ettim, ancak herhangi bir sorun görmedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,025
Son üye
sedef12

Yeni konular

Geri