Cıvata Tork Değerleri Tablosu

M.balibey

Üye
Merhaba cıvata somun için tork değerleri tablosu arıyorum. Çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum için.... İnternette sadece çaelik cıvatalara göre mevcut yazdırabiledceğim bir link var mı? Daha önceden bende somun hariç sıkılacağı yere görede(alüminyum blok, çelik gövde, döküm vs.) olan bir tablo vardı fakat şimdi bulamıyorum elinde bu tarz tablolardan olan varsa benimle paylaşabilir mi?

İstediğim tam olarak bu değildi. Daha önceden bulduğum birkaç sayfadan oluşuyordu.

Bulunduğunuz yerde makina mühendisleri odası varsa ordan veriyorlar yada civata üreticisinden mail yoluyla istemek lazim ne aliminyum ve bakır civata piyasada pek yaygın değil

Ekli dosyalar

• 03c7cdc92b9dd82_ek.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 22
Bulunduğunuz yerde makina mühendisleri odası varsa ordan veriyorlar yada civata üreticisinden mail yoluyla istemek lazim ne aliminyum ve bakır civata piyasada pek yaygın değil
Oda iyi fikirmiş kayıtlı olmak şart değildir umarım teşekkür ederim. Ben hobi olarak motor toplarım şu an topladığım motosiklet motorunda alüminyum blokta hem çelik 6.8 cıvata var hemde alüminyum cıvata var. Muhtemelen benim tablo formatta gitti onda hepsi yazıyordu. 5-25ve 20-210 tork anahtarım var. Ortalama değerlerde hiç cıvata yada blok dişi bozmadım

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri