Buzdolabimin ust kismi sogutmuyor

Bide soylemeyi unuttum, komproser ve arkadaki pervane derin dondurucu kisim -12 deyken bile yani -18 i gormeden ara sira sanki istedigi sogukluga gelmis gibi duruyo sonra calismaya devam ediyor

dun gaz vermislerdi, bende buzdolabinin ust kisminin ayarini -22 ye ayarlamistim, bugun sabah kalktigimda ust kisim -16 olmus sizce iyiye gidis varmi, bu gidisle yarin -18 i gorurmuyum, yoksa bu gaz verildigi icin gecici bir durum mu?

motorun sol tarafında kare bir kutu kart var :%90 arıza ondan kaynaklanıyor bazı modellerde üstten kartlı ama -12 4 derece dediğiniz modellerde motorun yanında kare bir kutu var orası da aşırı derece ısınıyor diyorsunuz büyük ihtimal dolabınız çalışırkende ısıtıcı resistanslar devrede kalıyor bu yüzden dolabınız bir soğutma elde edemiyor bence o kartı değiştrmenizi tavsiye ederim kartın maliyetide çok yüksek bir şey değil

dolabin arkasina baktigimda, motora bitisik bir parca birde motordan ayri yan tarafa vidalanmis baska bir kutu var, bahsettiginiz hangisi acaba birde ismi nedir bu kartin bu parcayi sadece bosh servisinden mi alabilirim, ne diye isteyecegim, tesekkurler

tekrar kontrol ettigimde, buzdolabinin ust kisminin iki yaninin artik isinmadigini hatta isitmayi tamamiyla biraktigini, motorun sustugunu arkadaki pervanenin durdugunu gordum, sanirim yukaridaki arkadasin bahsettigi, isinmayi kontrol eden kartta sorun yok, cunku isitmayi durdurmus, tekrar basa donduk yani, suan icin -14 gosteriyo

Hala dolap ayni, asagisi 4 derece yukarisi -14 derece yanip sonup bide bip diye alarm veriyor....
hem 300 lira masraf ettim hem 3 aydir kafam agridi keske bastan gidip yeni bir buzdolabi alsaymisim.

bir kac gundur -18 de ve asagisi 3 derecede guzel calisti, sonra simdi yine anormallesti ve -11 e indi 3 gundur -11 seviyelerinde devam ediyor

bir kac gundur -18 de ve asagisi 3 derecede guzel calisti, sonra simdi yine anormallesti ve -11 e indi 3 gundur -11 seviyelerinde devam ediyor

uygun olmayan güçte/kaloride kompresör takılmış olabilir , gaz kaçağı veya sistemde tıkanma söz konusu olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri