Buzdolabında zaman saati ile tasarruf?

sista

Üye
Arkadaşlar işyerinde büro tipi bir buzdolabım var ancak bu buzdolabının termostatı arızalı olduğundanmıdır nedir sürekli çalışıyor ve çok soğutuyor.Bende bugün, daha öncelerden bir yapı marketten aldığım yarım saatlik ayar dilimleri olan kendinden prizli bir zaman saatini taktım ve buzdolabını 30dk. enerjisiz, 60dk. enerjili olacak şekilde ayarladım.. Gecede 12den sabah 5e kadar enerjisiz kalacak şekilde ayarladım. Şimdi sormak istediklerim ;

1- Bu şekilde çalışma buzdolabına zarar verir mi?
2- Bunu yapmakla tasarruf sağlamış olurmuyum yoksa buzdolabı çalışmadığı sürelerdeki açığını kapatmak için çalıştığı zamanlarda daha fazla mı güç sarfeder ?
3- Termostatın fiyatı ne kadardır, ustasını çağırsam işçilikle beraber ortalama ne kadar ücret ister ?

Termostatı değiştirmenizi tavsiye ederim. Termostat fiyatları 5-15 TL. arasında. Kendiniz takmazsanız 20-25TL. kadar ilave bir masrafınız olur.

:)türk her zaman işini kolaylaştıracak yontemı bulur tebrık ederım bence tazarruflu gece soğuk olmasına gerek yok sadece tahmınım su soğutmak için kullanıyorsunuz evde olsa yemekler bozulur vede kapının onune koyulursunuz ama iş yerınde mantıklı:)

:)türk her zaman işini kolaylaştıracak yontemı bulur tebrık ederım bence tazarruflu gece soğuk olmasına gerek yok sadece tahmınım su soğutmak için kullanıyorsunuz evde olsa yemekler bozulur vede kapının onune koyulursunuz ama iş yerınde mantıklı:)

:) evet su ve soğuk içecekler soğutmak için kullanıyorum..işler kırık olunca insan boş boş otururken böyle şeyler düşünüyor, napalım :)

buzdolabını termostad ayarından en düşük dereceye almanız daha iyi olur.buzdolabı enerjilendiğinde tekrar ayarlanan dereceye ulaşmak için daha fazla sarfiyat olabilir.bunu anlamak için 1 hafta sayaç değerlerini alırsanız ikisi arasında kıyaslama yaparsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu şekilde kullanıyorsanız ambalajı açılmış yiyeceklerde ve içeceklerde ısı artışından kaynaklanan bakteri artışı olabilir pekde sağlıklı olmaz.bencede termostat ayarını kısarak sürekli çalıştırmalısınız.

Tasarruf yapmak istiyorsanız o dolabı satın bir tane araç buzdolabı alın. Hacmi küçük olduğundan sarfiyatıda az olur. 220V-AC ve 12V-DC bağlanabilenleri var. Aracınız varsa pikniktede kullanırsınız. Sonderece avantajlı olur sizin için.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri