buz makınaları hakkında bır soru

furkano

Üye
abıler sunu merak edıyorum bu ufak buz yapma makınalarınde hangı tür yada nasıl bı valf kullanıyo gazın yonunu degıştırmek ıcın detaylı bılgı veren olusa sevındırmıs olursunuz bu kardesınızı sımdıden tsekkurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
üç yollu olmasın . ice matik ve elektrolüx lerde hep üç yollu valflerle uğraştım. bu yolla gazın çevrimi yapılmıyor yüksek basıncın yönü değişiyor önü kesilip ısı sağlanıp kısa bir süre için defrost sağlanıyor. yani klimalardaki gibi heatpump motor yok çevrim sağlanamıyor anlık olduğu için . maliyet için bu yol seçilmiş.

bend e üç yollu diye hatırlıyorum yanılmıyorsam ama kesın bılgı lazım hatt a resmını bıle mumkunse

Arkadaşım sıcak gazlı defrost yapacak isen komp. çıkışına yakın bir yerden (konanserden önce anlamında) tek bir selenoidle bu işi çözebilirsin. Aldığın boru hattına selenoidi bağlayarak, expansion valf yada kılcal boru var ise ondan sonrasına yani evap girişine hattını tamamlarsın. Artık buzu sensörle mi yoksa zaman timeri ilemi kontrol edersin sana kalmış. Scotman mw serilerine kart yapmaktayız eğer lazım olursa yardımcı olurum. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri