Buhar Hatları Basınç İzleme sistemleri Hakkında!!!

Arkadaşlar İşletmemizde bulunan Ana buhar hattımızın maksimum buhar basıncı 8 bardır. Ancak bu değer kazan yanma verimine göre sürekli değişmektedir. Hal böyle iken gün içersindeki buhar basınç değişimlerini izlemek istiyorum bunun içinde bir sistem kurmam gerekli. Bu sistemde bildiğim kadarıyla elektronik bir manometre ve bundan aldığı referans değerleri kaydedip raporlamayı sağlayan bir bilgisayar programına ihtiyacım olacak bu konuda beni bilgilendirebilecek yada farklı bir sistem ile sorunumun çözümünde yarar sağlayacak arkadaşlardan bilgi bekliyorum teşekkürler.

gerçekten iyi olur benimde düşüncelerim var bu konularda

isletmenizde kullanılan kazan sisteminin otomasyonu varmıdır kazan üretici firmanız nedir eger bir otomasyon sisteminiz varsa üretici firma sistem genislemelerini göz önündfe bulundurarak acık portlar bulundururlar softwareında ayarlama yapılarak bu kolayca cözülebilir
Ama sizin amacınız kazan performansı ögrenmek ise sistemden izola halde 1bardan 8 bara kadarkı cıkıs suresi ve yaktıgı yakıt mıktarı kazan için dogru performans test seklidir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri